سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۱
آخرین وضعیت ٦٥ زائر مفقودشده منا؛
دفن ٢٩ زائر ایرانی در مکه/بی‌خبری از سرنوشت ٣٦ زائر دیگر
 
رییس سازمان حج و زیارت با اعلام خبر دفن ٢٩ زائر ایرانی جان‌باخته منا در مکه، گفت: هنوز از سرنوشت ٣٦ زائر مفقودشده فاجعه منا اطلاعاتی در دست نیست.

به گزارش سرویس خبری عصرهامون، "سعید اوحدی" با تشریح آخرین پیگیری ها از وضعیت ٦٥ زائر ایرانی مفقودشده فاجعه منا، إظهار کرد: در ادامه جلساتی که با پزشکی قانونی و وزارت حج عربستان داشتیم، مشخص شد ١٢ پیکر دیگر از جان‌باختگان فاجعه منا که هویت ایرانی آنها محرز شده بود، در قبورالشهدای مکه به خاک سپرده شده اند.

 

وی که شب گذشته نیز خبر خاکسپاری ١٧ زائر جان باخته ایرانی دیگر را در مکه اعلام کرده بود، درباره علت این اقدام عربستان که برخلاف تعهداتش بود، گفت: هویت این پیکرها قبلا در جست‌وجوهای سردخانه مکه شناسایی شده بود، اما به دلیل جابه‌جایی‌های مکرر اجساد در سردخانه هنگام انتقال اجسادی از سردخانه‌های دیگر، متاسفانه آن زمان پیکرها را به ما تحویل ندادند و اکنون طبق اطلاعات واحد انفورماتیک پزشکی قانونی عربستان مشخص شد این باختگان ایرانی در قبور الشهدای مکه دفن شده‌اند.

 

وی افزود: البته عربستان تاکید کرده است به محض دریافت اثر انگشت آن زائران، محل دقیق دفن پیکرهایشان نیز قابل شناسایی خواهد بود.

 

به گفته اوحدی، از میان ٦٥ زائر مفقودشده فاجعه منا، تاکنون مشخص شده که ٢٩ زائر در قبور الشهدای مکه دفن شده اند و از وضعیت ٣٦ زائر مفقود شده دیگر هنوز اطلاعاتی در دست نیست که البته پیگیری‌های سفارت ایران در ریاض، کنسولگری در جده و سازمان حج و زیارت برای یافتن آنها کماکان ادامه دارد.

 

انتهای پیام/2563

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۲۷۹


ارسال