جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴
ششم ماه محرم؛
روز احلی من العسل یادآور حماسه سازی قاسم ابن الحسن (ع)
 
روز احلی من العسل یادآور حماسه سازی قاسم ابن الحسن (ع) است و با گرامیداشت این ایام در راستای دمیدن روح فرهنگ و ایثار شهادت در کالبد جامعه اسلامی گام برداشته می شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول ،محرم یاد آور حماسه سازی والایی است که با نثار خون خود درس آزادگی را به همه بشریت ارزانی کردند باز روایت داستانهای این ماه جلوه های تعالی بخشی حادثه تاریخ اسلام است که با تکرار آن شور شجاعت در اذهان و خون آزادگی را در رگ ها جاری میکند در این مهمترین صحنه دلدادگی عبد با معبود حضور جوانان عاشورایی عامل تحرک این نهضت تا امروز گردیده است.
قاسم ابن الحسن(ع)الگوی نیک نهادی بود که در پاسخ به ندای ولی خود با واژه “الموت احلی من العسل” به جهانیان اثبات کرد،جنگاوری در راه دین خدا محدود به سن و سال نیست و هرجا که ولی خدا درخواست یاری کرد باید از گرامی ترین سرمایه خود”یعنی جان”گذشت.
این الگوهای تحول ساز در تاریخ اسلام عامل تربیت و تعالی جوانان ما در دفاع مقدس شدند و با تاشی از این شهدا خود حماسه های دیگری از جنس تاریخ کربلا در مدت ۸ سال در اذهان دنیا تکرار و خلق شد.
با جان فشانی جوانانی همچون شهید فهمیده بالازاده ،عزیز اللهی،بهنام محمدی،عباسی،عالی،خیام،فاتحی کرجو،دانش آشتیانی و…این اصل هستی بخش حضرت قاسم (ع) در ایران احیاء شد.
در حال حاضر این رادمردان،اسوه هایی برای جوانان دنیا در موج بیداری اسلامی هستند بطوریکه جوانان مسلمان خداجو برای اجرای حرکتهای شهادت طلبانه با اقتداء به شهادت فهمیده لباس رزم پوشیده و ماشین جنگی اهریمن های خون آشام را در دنیا زمین گیر می نمایند.
روز احلی من العسل یادآور حماسه سازی قاسم ابن الحسن (ع) است و با گرامیداشت این ایام در راستای دمیدن روح فرهنگ و ایثار شهادت در کالبد جامعه اسلامی گام برداشته می شود.می توان از این الگوها در تربیت نسل نوخاسته انقلاب کمک گرفت تا مشق دلاوری در اندیشه ما جاودان شده و احدی از ظالمین فکر دسسیسه و توطئه علیه این مرز و بوم در سر نخواهد پروراند.
برگزاری مراسم سوگواری احلی من العسل باحضور دانش آموزان سیستان و بلوچستان
سعیده سرگلزایی مقدم معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفتگو با خط اول از برگزاری مراسم سوگواری احلی من العسل باحضور دانش آموزان سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار داشت : این مراسم همزمان با سراسر کشور در سالروز شهادت حضرت قاسم (ع)،به عنوان الگوی ایثار و شهادت و به منظور نقش پذیری جامعه دانش آموزی در سطح استان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این مراسم دانش آموز محور می باشد افزود: این مراسم با همکاری آموزش و پرورش، سازمان بسیج دانش آموزی،سازمان اوقاف و امور خیریه،سازمان تبلیغات اسلامی در روز سه شنبه ۲۸ مهرماه برابر با ششم ماه محرم برگزار می گردد.
وی هدف از برگزاری این سوگواره را توسعه و گسترش فرهنگ عاشورایی، ارتقا سطح بصیرتی دانش آموزان ایرانی اسلامی و بویژه بسیجیان به منظور تبین و نقش جوانان با بصیرت عاشورایی در به نتیجه رساندن اهداف نهضت حسینی و انطباق همه جانبه آن با انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۴۹۸


ارسال