جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۳
مسئولین چاره ای بیاندیشند؛
رگبار باران خیابان‌های زاهدان را تبدیل به جوی آب کرد!/ 270 خانه دچار آبگرفتگی شد
 
بارش رگباری باران در سیستان و بلوچستان موجب ایجاد خسارت در بسیاری از مناطق استان شده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، ورود سامانه بارشی به سیستان و بلوچستان موجب بارش های رگباری باران در نقاط مختلف استان شد.
بارش های رگباری در شهرستان های راسک، زاهدان و میرجاوه بیشتر از نقاط دیگر استان بوده است که موجب ایجاد خسارت و حادثه های مختلفی در سطح این مناطق شده است.
بارش باران در زاهدان به گونه ای بود که آب در سطح خیابان ها و کوچه ها جاری شده و حدود 270 خانه را فرا گرفته بود و خسارت هایی به زندگی این خانواده ها وارد کرد.
در همین رابطه بارش های رگباری در بسیاری از نقاط مختلف استان همچنان ادامه دارد و نیروهای امدادی هلال احمر این استان در آماده باش کامل هستند.
270 خانه را آب فرا گرفت
در این رابطه مدیر کل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار عصر هامون اظهار داشت: خسارت های به وجود آمده توسط بارش های رگباری باران در حال بررسی و تخمین زدن است.
غلامرضا اربابی بیان کرد: به دنبال بارش ها در مناطق مختلف استان متاسفانه خسارت هایی در شهرستان زاهدان و میرجاوه وارد شده است.
وی افزود: بیشتر خسارت ها مربوط به حاشیه های زاهدان و روستاهای شهرستان میرجاوه بوده که سبب آبگرفتگی 270 خانه بوده است.
مدیر کل مدیریت ستاد بحران استانداری ادامه داد: به صورت ریالی هنوز میزان خسارت تخمین نشده اما تا کنون 100 چادر در روستاهای میرجاوه و 170 چادر در حاشیه های زاهدان توزیع و همچنین خسارتی نیز به بخش های کشاورزی میرجاوه وارده شده است.

سامانه بارش‌زا از سیستان و بلوچستان خارج شد
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان از خروج سامانه بارش‌زا از سیستان و بلوچستان خبر داد.
رضا آزادمنش اظهار کرد: سامانه بارشی که از چند روز اخیر در سیستان و بلوچستان فعال شده بود، شب گذشته از مرزهای این استان خارج شده، اما کماکان امروز نیز در برخی نقاط بارش خفیف باران دور از انتظار نیست.
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در 24 ساعت گذشته بیشترین بارندگی‌ها در راسک با 35 میلی‌متر، ابتر از توابع ایرانشهر، 19 میلی‌متر، راسک 33 میلی‌متر، مسکوتان از توابع نیکشهر 15.9 میلی‌متر، توابع سراوان 21 میلی‌متر و در زاهدان در مجموع در چند روز اخیر 34 میلی‌متر بارش باران گزارش شده است.
وی ادامه داد: این بارش‌ها با رعد و برق و تگرگ همراه بوده و عمدتا سیل‌آسا بوده است.
آزادمنش بیان کرد: روز گذشته سرعت وزش باد در زابل به 70 کیلومتر بر ساعت رسیده و دید افقی را به چهار کیلومتر رساند، امروز نیز در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد در برخی نقاط گرد و خاک با شدت کمتر از دیروز حاکم است.
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان از کاهش دمای هوا به ویژه در نیمه شمالی این استان خبر داد و گفت: دریا امروز به تدریج آرام می‌شود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۵۲۶


ارسال