مولوی عبدالرحمان عارفی;

وحدت شیعه و سنی خار چشم دشمنان انقلاب است

پاپایا , 28 مهر 1394 ساعت 12:49

امام جمعه اهل سنت نگور چابهار گفت:وحدت شیعه و سنی و همه اقوام در ایران اسلامی، خار چشم دشمنان است.و به برکت خون سردار شهید شوشتری این وحدت تا نابودی استکبار جهانی ادامه پیدا خواهد کرد.


به گزارش  سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پاپایا، مولوی عبدالرحمان عارفی در حاشیه مراسم ششمین سالگرد شهادت سردار شهید شوشتری اظهار داشت: شهید شوشتری با همه مردم سیستان و بلوچستان به نیکی رفتار می کرد و دست همه را به گرمی می فشرد. آن شهید مردی متواضع بود و برای آبادانی منطقه زحمت بسیاری کشید. خدا را شاکریم که بعد از شهید شوشتری نیز سنگر خدمت رسانی به مردم سیستان و بلوچستان خالی نمانده است و سرداران دیگری راه آن شهید را دنبال می کنند.
امام جمعه اهل سنت نگور چابهار گفت: استکبار جهانی برای تخریب بیداری اسلامی و خدشه دار کردن وحدت مسلمانان گروهکهای تروریستی را ایجاد کرد،اما خون سردار شهید شوشتری و سایر شهدای وحدت ماهیت ترفندهای تفرقه افکنانه دشمنان را بیش از پیش رسوا کرد و موجب تحکیم اتحاد و همدلی شیعه و سنی شد.
وی خاطرنشان کرد: امروز وحدت شیعه و سنی و همه اقوام در ایران اسلامی، خار چشم دشمنان است.و به برکت خون سردار شهید شوشتری این وحدت تا نابودی استکبار جهانی ادامه پیدا خواهد کرد.
وی افزود: شهدای وحدت، نهال فرهنگ ایثار و شهادت را که به دست امام راحل کاشته شده بود با خون خود آبیاری کردند و امروز نیز شوشتری ها و محمدزاده هایی دیگر همان راه را دنبال می کنند و جوانان بلوچ و سیستانی درکنار هم امنیت منطقه و ایران اسلامی را حفظ می کنند.
عارفی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست اظهارداشت: باید با گرامیداشت یاد شهدای وحدت، احیای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را دنبال کنیم و فراموش نکنیم که استقلال، امنیت و آرامشی که امروز داریم به برکت همین فرهنگ است و با نثار خون شهیدان حاصل شده است.
وی با تاکید براین که سردار شهید شوشتری پیام آور وحدت بین شیعه وسنی در سیستان و بلوچستان بود،گفت: شهادت شهید شوشتری، یکی از بزرگ ‌ترین جنایات تروریستی عبدالمالک ریگی بود، اما شهادت این سردار رشید اسلام بار دیگر مهر تائیدی شد بر تاثیرات فرهنگی و امنیتی که سردارشوشتری در مدت حضورش در سیستان و بلوچستان برای مردم منطقه انجام داده بود.
انتهای پیام/4382


کد مطلب: 76569

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/76569/وحدت-شیعه-سنی-خار-چشم-دشمنان-انقلاب

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/