جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۷
وحشت مردم از رؤیت سایه یک شهر فضایی + تصاویر
 
به‌تازگی شهروندان ژیانگزی و فوشان فیلم عجیبی را از تجربه وهم‌انگیز اخیر خود در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.
به گزارش گروه خواندنی های عصرهامون،به‌تازگی شهروندان ژیانگزی و فوشان فیلم عجیبی را از تجربه وهم‌انگیز اخیر خود در فضای مجازی منتشر کرده‌اند. این پدیده که فاتا مورگانا (Fata Morgana ) یا توهم بصری نام دارد، درواقع نوعی سراب است. در این سراب فرد اشیا غیرعادی را روی دریا یا زمین می‌بیند.
هزاران نفر از شهروندان مدعی شده‌اند یک شهر شناور پر از برج و آسمان‌خراش را دیدند که بر فراز آسمان شهر و از میان ابرها سر برآورد. بسیاری معتقدند آنچه دیدند یک «دنیای موازی» با زمین است و بعضی آن را آزمایشی می‌دانند که ناسا برای فناوری هولوگرافی به راه انداخته است؛ اما دانشمندان می‌گویند این پدیده طبیعی است و زمانی رخ می‌دهد که نور خورشید جو بالای زمین یا دریا را گرم می‌کند و طیفی از دماهای مختلف را به وجود می‌آورد. هوای نزدیک به سطح تااندازه‌ای خنک و بالای آن لایه‌های مختلف هوای گرم است. هنگامی‌که نور خورشید به مرز میان دولایه با دما و غلظت متفاوت می‌تابد، نور می‌شکند و به جهات مختلف منحرف می‌شود.
به بیانی دیگر، پندار ذهن ما این است که نور در مسیرهای مستقیم حرکت می‌کند، بنابراین در زمان شکست نور اگر نور مستقیم بتابد اشیا را همان‌جایی می‌بینیم که واقعاً قرار دارند. در پدیده توهم بصری، نوری که از سطح آسمان‌خراش‌ها و برج‌ها منعکس می‌شود، در زمان عبور از هوای سرد و غلیظ‌تر، به سمت پایین می‌شکند. ازآنجایی‌که مغز ما در صورت تابش مستقیم نور اشیا را در همان جای اصلی‌شان ادراک می‌کند، آسمان‌خراش‌هایی را که در فاصله دورتری از فرد قرار دارند را در سطحی بالاتر از مکان فعلی‌شان می‌بیند.انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۶۶۵


ارسال