يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۴
با حضور گسترده مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان؛
ندای «یا حسین» طنین‌انداز شد/پرواز دل‌های عاشق تا کربلا
 
با حضور گسترده مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان تجمع بزرگ عاشورائیان در سراسر استان برگزار شد.
به گارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، تمام معابر عمومی منتهی به گلزار شهدا در سراسر سیستان و بلوچستان مملو از عاشقان سرور و سالار شهیدان شده و رنگ سیاه به خود گرفته است.
محدودیت های ترافیکی عاشورای حسینی امروز شنبه 2 آبان ماه از ساعت 6 صبح در کلیه شهرستان های سیستان و بلوچستان آغاز شده است.
در شهرستان زاهدان تردد کلیه وسایل نقلیه از تقاطع خیابان های آزادی و امام خمینی(ره) تا میدان کارگر ، ضلع های شمالی ، شرقی و جنوبی تا انتهای تقاطع خیابان های شریعتی شمالی و میرحسینی از ساعت 6 صبح ممنوع است.
قابل ذکر است خودرو هایی که در این مسیر پارک شده بود به پارکینگ انتقال داده شدند.

رنگ و بوی عاشورایی در سیستان و بلوچستان
انتظار سوگواران پایان یافت و عاشورا از راه رسید. مردم عزادار در سراسر سیستان و بلوچستان که تا پاسی از شب با حضور در مراسم‌های عزاداری نوای «امشبی را شه دین در حرمش مهمان است...مکن ای صبح طلوع» را سر داده بودند از نخستین ساعات صبح عاشورای سال 1437 هجری قمری خود را آماده کردند تا باری دیگر با حسین(ع) اسوه ایثار، تقوا، شهادت و شهامت وداع کنند و در سوگ او و 72 یارش که مظلومانه به شهادت رسیدند، خون گریه کنند.

فریاد «یا حسین مظلوم» در آسمان سیستان و بلوچستان طنین انداز شد
امروز تمام معابر عمومی منتهی به گلزار های شهدا با فریادهای «یا حسین» و «یا ابوالفضل» سوگواران، رنگ و بوی عاشورایی دارد و عزاداران در شهادت سید و سالار شهیدان جهان بر سر و سینه می‌زنند.
امروز و در عاشورای حسینی (ع) سیستان و بلوچستان صحنه نمایش عشق و ارادت به سیدالشهدا (ع) و اهل بیت ایشان است.
دسته‌های عزاداری در قالب هیئت‌های سینه‌زن و زنجیرزن از دقایقی پیش چون سیل روانه خیابان‌های شهر شدند و با دلی خونین و بغضی در گلو در سوگ سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.
امروز و در روز حسین(ع)، همه زینب(س) می‌شوند تا رسالت نگهبان نبوی بر زمین نماند.
 آری امروز همه به صحنه آمدند تا بگویند اگر آن زمان نبودند که به یاری امام حسین (ع) و یارانش بشتابند، امروز راه آنها را ادامه داده و پرچم حسینی را همیشه بر افراشته خواهند داشت.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۸۱۱


ارسال