جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۲
پیش‌بینی می‌شود برای دربی ورزشگاه آزادی پر شود
 
رئیس سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران پیش‌بینی برای دیدار روز جمعه استقلال - پرسپولیس ورزشگاه آزادی پُر از تماشاگر شود.
به گزارش سرویس ورزشی عصرهامون به نقل از مشرق، مهدی تاج با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و عزاداری ایام محرم که در دیدارهای امروز (دوشنبه) لیگ برتر در ورزشگاه‌ها انجام شد، در خصوص دربی هشتادویکم تهران که روز جمعه هفته جاری برگزار می‌شود، اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که به علت نتایج خوب تیم‌های استقلال و پرسپولیس در هفته‌های اخیر در دیدار روز جمعه ورزشگاه آزادی پُر خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در گذشته هم حتی اگر این دو تیم خوب نتیجه نمی‌گرفتند، دربی کانون توجه هواداران استقلال و پرسپولیس بود، حالا که آنها نتایج خوبی کسب کرده‌اند، قطعاً استقبال تماشاگران از بازی روز جمعه خوب خواهد بود.

رئیس سازمان لیگ با اعلام اینکه دربی هشتادویکم تهران نیم ساعت زودتر از زمان اعلام شده قبلی در ساعت 15 روز جمعه برگزار خواهد شد، گفت: با نظر شورای تأمین بازی نیم ساعت زودتر آغاز می‌شود. تغییر زمان بازی هم به علت استفاده هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس از امکانات متروست. از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود درصد زیادی از تماشاگران دو تیم از مترو استفاده کنند، برای ارائه بهتر امکانات به آنها بازی نیم ساعت زودتر آغاز خواهد شد. 

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال در خصوص برنامه‌های سازمان لیگ برای دربی تهران گفت: از ساعت 12 ظهر روز جمعه با پخش اذان ظهر در ورزشگاه برنامه‌های ما آغاز می‌شود. بعد از اذان تیم‌های هنرمندان که متشکل از هنرمندان علاقه‌مند به دو تیم استقلال و پرسپولیس خواهند بود، به میدان می‌روند. این دو تیم در دو وقت 15 دقیقه‌ای بازی خواهند کرد.

تاج ضمن اشاره به اینکه بلیت‌فروشی بازی روز جمعه الکترونیکی خواهد بود، گفت: شهرداری مختصر امکاناتی برای تماشاگران شهرستانی که شب قبل از بازی به ورزشگاه خواهند آمد، درنظر گرفته است. 

وی با اعلام اینکه سازمان‌های مختلف در شهر تهران دست به دست هم خواهند داد تا یک مسابقه خوب و بدون مشکل برگزار شود، گفت: این مسابقه آزمونی است برای ارائه خدمات شهری به مردم. وقتی 100 هزار نفر به ورزشگاه می‌آیند و بدون مشکل به خانه برمی‌گردند، امتحان خوبی برای تمامی عوامل برگزاری دربی است.

رئیس سازمان لیگ همچنین پیش‌بینی کرد، دو تیم استقلال و پرسپولیس برگزارکننده بازی خوبی باشند.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال از جوان شدن میانگین سنی تیم‌های لیگ برتری به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: خوشبختانه تمام تیم‌ها جوان شده‌اند. در همین بازی اخیر تیم ملی مقابل ژاپن به غیر از سیدجلال حسینی تمامی بازیکنان جوان بودند، نفراتی که در جام جهانی به میدان نرفته بودند.

وی افزود: خوشبختانه میانگین سنی تیم‌های لیگ برتری از 29 سال و هفت ماه به 26 سال کاهش یافته که آمار خوبی است. میزان دوندگی تیم‌ها نیز به 9.6 برای هر بازیکن ارتقا یافته است که در فوتبال ما آمار قابل توجهی به شمار می‌آید. ما این اتفاقات را برای فوتبال ایران مثبت می‌دانیم و پیش‌بینی می‌کنیم اوضاع بهتر و بهتر شود.

تاج در واکنش به اعتراض برخی مربیان به تعطیلی مسابقات لیگ برتر در مقاطع مختلف فصل جاری گفت: ما برنامه مسابقات لیگ را از قبل نوشته و به همه تیم‌ها اعلام کرده‌ایم. شاید اگر اعتراضی بود و از قبل صورت می‌گرفت، می‌توانستیم تصمیمی بهتر اتخاذ کنیم.
انتهای پیام/2563

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۹۷۱
مرجع : مشرق


ارسال