شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۳
گزارش عصر هامون از زنده شدن امید در دل محرومین بلوچستان؛
افتتاح 7 طرح محرومیت زدایی به همت قرارگاه قدس سپاه جنوب شرق کشور
 
قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه که عشق را در خدمت به خلق خدا و رفع مشکلات مردم می‌داند در جهت محرومیت زدایی و آبادانی و امنیت همواره طرح های بسیاری را در روستاهای مختلف افتتاح و بهره برداری می کند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، استان سیستان و بلوچستان از استان های محروم کشور است که همواره با کمبودها و مشکلاتی روبرو است که وجود این کمبودها بسیاری از اهالی این مناطق را با دشواری و مهاجرت روبرو کرده است.
در سال های اخیر اردوهای جهادی دانشجویی و افتتاح پروژه های متعدد از سوی قرارگاه قدس سپاه به منظور سازندگی و محرومیت‏‌زدایی و تاسیس بیمارستان های صحرایی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان باعث رفع بسیاری از محرومیت ها در این نقطه کشور شده است و گامی بسیار مهم در رفع محرومیت از این مناطق محسوب می‏‌شود.
در روز های اخیر مردم مناطق محروم سیستان و بلوچستان شاهد افتتاح 7 پروژه در بخش های کورین و شورو توسط فرمانده قرارگاه قدس سپاه جنوب شرق کشور بودند، همان پروژه هایی که به گفته مردم بهترین خدمتی بود که به مردم این منطقه شد.
روز پنجشنبه 14 آبان ماه سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس سپاه جنوب شرق کشور با حضور در جمع مردم بخش شورو 7 پروژه اقتصادی ، محرومیت زدایی را افتتاح کرد.

بهترین خدمتی بود که به مردم این منطقه ارائه شد
یکی از اهالی روستای شورو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون اظهار داشت: افتتاح این پروژه های اقتصاد مقاومتی در منطقه ما یک نیاز بود چرا که بسیاری از مردم منطقه در حال کوچ کردن از این منطقه بودند که افتتاح این طرح ها بارقه ی امیدی در دل مردم ایجاد کرد.
وی افزود: وقتی خبر افتتاح و راه‌اندازی این طرح ها را در منطقه خود شنیدم امید در دلم زده شد و چرا که مشکلات زیادی را به واسطه طوفان های اخیر دیده بودم.
 
ارائه این گونه خدمات تنها در کشوری چون ایران وجود دارد
یکی از جوانان اهالی این روستا ادامه می دهد: این که بهترین امکانات با کمترین هزینه در اختیار مردم قرار می گیرد تنها در کشور ایران وجود دارد که جای قدردانی از فرمانده قرارگاه قدس و مسئولینی که در این طرح ها یاری کرده اند را دارد.
 
افتتاح ده ها پروژه محرومیت زدایی در بخش های شورو و کورین
سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با بیان اینکه ده ها طرح در راستای محرومیت زدایی در منطقه شورو و کورین افتتاح شده است، گفت: این طرح ها به همت معاونت اقتصادی قرارگاه قدس، قرارگاه شهید میرحسینی و سلمان فارسی صورت گرفته است که جای قدردانی از این برادران و عزیزان است.
وی ادامه داد: تا کنون اقدامات خوبی نظیر آب رسانی به روستای شورو به مساحت 500 متر، حفر و بازسازی یک حلقه چاه ، بهره برداری از دستگاه تصفیه آب رسانی روستایی، بهره برداری از مزرعه پرورش شتر مرغ، احداث 9 واحد گلخانه و تصحیح زمین به مساحت 150 هکتار صورت گرفته است که هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 740 میلیون تومان در برداشته است که در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح طرح های بیشتری در مناطق محروم استان خواهیم بود.
بهره برداری از 18 بیمارستان صحرایی در سیستان و بلوچستان
سردار مارانی افزود: شورو از مناطقی است که مردم پر تلاش و غیوری دارد که در طول تاریخ سابقه مبارزاتی با انگلیس را در کارنامه خود ثبت کرده اند به همین دلیل با افتتاح این طرح ها سعی در ایجاد فرصت های شغلی و محرومیت زدایی و مردم یاری داریم.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور ضمن قدردانی از عملکرد بسیاری از مسئولین چون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: تا کنون 18 بیمارستان صحرایی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان افتتاح شده است که غریب بر 850 تن از مردم محروم استان را به صورت رایگان تحت درمان قرار دادیم.
وی ادامه داد: امسال نیز چون هر سال قصد داریم بیمارستان هایی را در نقاط مختلف استان با همکاری مردم شهید پرور و مسئولین جهت درمان مردم محروم راه اندازی نماییم .
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۷۶۱۳


ارسال