دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۱
گزارش عصر هامون از هشدارها در خصوص بارش باران؛
احتمال سیلابی شدن مسیل ها در سیستان وبلوچستان/ مردم از تردد در حاشیه رودخانه ها اجتناب کنند
 
با ورود سامانه بارشی از امروز یکشنبه به سیستان و بلوچستان اداره هواشناسی پدیده بارش باران و جاری شدن روان آب را برای بیشتر نقاط این استان پیش بینی کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اعلام کرد: با توجه به بارش شدید باران، جاری شدن روان آب و در نتیجه احتمال سیلابی شدن مسیل ها در طول هفته جاری، مردم نواحی جنوبی و مرکزی استان از روز یکشنبه از تردد در حاشیه رودخانه های فصلی اجتناب کنند.

بارش باران سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد
رضا آزادمنش کارشناس پیش بینی هواشناسی اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای، با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب به سیستان و بلوچستان روز یکشنبه ابتدا در نواحی مرکزی و به تدریج تا روز پنج‌شنبه در اکثر نقاط استان رگبار باران و رعد و برق و تندباد  لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه در اکثر محورهای مواصلاتی زاهدان ـ بم، نواحی مرکزی و جنوبی استان، وزش باد شدید از سمت جنوب و جنوب غربی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
آزادمنش بیان کرد: در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان طی مدت مذکور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.
مردم از تردد در حاشیه رودخانه ها اجتناب کنند
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان روز شنبه با ارسال اخطاریه جوی شماره 23 به استاندار این استان که نسخه ای از آن نیز به عصر هامون نمابر شده است، اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب به استان روز یکشنبه ابتدا در نواحی مرکزی و به تدریج تا روز پنجشنبه در بیشتر نقاط استان رگبار باران، رعد و برق و تندباد لحظه ای پیش بینی می شود.
احتمال سیلابی شدن مسیل ها در سیستان وبلوچستان
بر اساس این اخطاریه، شدت بارش ها در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه است به طوری که در برخی نقاط احتمال جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر و در نواحی مرکزی و جنوبی استان سیلابی شدن مسیل ها انتظار می رود.
در این اخطاریه آمده است، در این مدت در بیشتر محورهای ارتباطی استان از جمله زاهدان- بم، نواحی مرکزی و جنوبی وزش باد شدید از سمت جنوب - جنوب غرب همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.
این اخطاریه تاکید کرد: برای نیمه شمالی سیستان و بلوچستان در این مدت افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۷۶۳۸


ارسال