جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان ؛
کتاب عرشیان هم آشیان درباره شهیدان خضربخش و خدابخش عبدالهی چاپ شده است
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان گفت: دربخش ادبیات دفاع مقدس کتاب عرشیان هم آشیان به نویسندگی اسماء دهقان درباره شهیدان خضربخش و خدابخش عبدالهی از دلگان در حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان چاپ شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  دلگان پرس، سرهنگ حمزه دهقان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان به خبرنگار ما گفت: فرماندار و مسئولین فرهنگی شهرستان دلگان درخواست شهید گمنام را به سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان داده بودندکه دو سال قبل دو شهید گمنام را جهت خاکسپاری به این شهر آورده وخاکسپاری کردیم.

وی افزود: بعد ازتدفین و خاکسپاری شهدای گمنام در هر شهری وظیفه ایجاد بنای یادمان و سایه بان برای شهدای گمنام برعهده فرماندار ومسئولین فرهنگی آن شهراست.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان در ادامه توضیح داد: درهرشهر و بخشی که مردم درخواست جهت خاکسپاری وتدفین شهدای گمنام در شهر خود رادارند،بصورت کتبی از طریق شورای شهر،فرماندار و بخشدار آن منطقه اقدام کنند تا که حفظ وآثار بنا بر اولویت از شهدای تازه تفحص شده به آن منطقه جهت خاکسپاری وتدفین تحویل داده می شود.

سرهنگ حمزه دهقان در ادامه تاکید کرد: حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همانطور که از اسم آن مشخص است کلیه آثارشهدا ، درباره ادبیات دفاع مقدس ،موضوعات فرهنگی دفاع مقدس،جمع آوری خاطرات دفاع مقدس و ارزشهای دفاع مقدس فعالیت می کند.

وی اظهار داشت: دربخش ادبیات دفاع مقدس کتاب عرشیان هم آشیان به نویسندگی اسماء دهقان درباره شهیدان خضربخش و خدابخش عبدالهی ازدلگان در حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان نشر و به چاپ دوم رسیده که منتظر چاپ سوم این مجموعه هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان درپایان تشریح کرد: از همین جا از خانواده های معظم شهداء،جانبازان و ایثارگران استان سیستان وبلوچستان تقاضا داریم که کلیه آثار ،زندگینامه وخاطرات ایثارگران را به حفظ وآثار استان تحویل دهند.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۷۶۵۸
مرجع : دلگان پرس


ارسال