شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رییس جمهور درنمایشگاه مطبوعات از ضرورت امیدواری در جامعه سخن گفت، آیا این که خزانه خالی است و کشور در این هشت سال، بیست سال عقب رفت و حرف هایی از این دست، آیا به منزله دادن امیدواری به جامعه است؟

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از لادیز؛ رئیس جمهور در مراسم گشایش نمایشگاه مطبوعات از ضرورت امیدواری در جامعه سخن گفت و القای امید در جامعه را وظیفه همه رسانه ها در فضای پسا تحریم خواند و یاس آفرینی و سلب اعتماد مردم را عملی ضد انقلابی دانست،این سخنان وادعاهای رییس جمهور درحالی مطرح می شود که وی و کابینه اش همواره دم از خزانه خالی و بیست سال عقب رفت کشور در دولت ماقبل برای تخریب دولت گذشته زده اند ومردم تنها تماشاگر شو سیاسی دولت در دوسال گذشته بودند.

دولت در شروع کارسعی کرد تابه مردم القاکند، تنها را برون رفت از مشکلات اقتصادی ورونق اقتصادی کشور،مذاکره و برداشته شدن تحریم هاست و بدین صورت مذاکرات را درپیش گرفت واهداف خویش را پیش برد، اما مردم شاهد بودند که هیچ گشایش اقتصادی در وضعیت اقتصادی کشورصورت نگرفت ،حتی پس از توافق و اجرای برجام دولت مدعی شد تمام پولی که با رفع تحریم ها قرار بود به کشور بازگردد، قبلا خرج شده و پولی درکار نیست.

در حالی که روحانی مدعی شده بود از رکود اقتصادی خارج شده ایم ، چندی پیش ۴ تن از وزرای اقتصادی دولت با نگارش نامه ای به روحانی هشدار دادند که رکود موجود در بازار در حال تبدیل شدن به یک بحران است.

همچنین اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور در همایش تامین مالی و جذب سرمایه گذاری خارجی با اشاره به نرخ رشد پایین اقتصادی کشور، ادعا کرد که اقتصاد ما هنوز از رکود خارج نشده است.

با این اوصاف و کمای اقتصادی کشور،مردم که بیشتر از همه فشار این نابسامانی اقتصادی را تحمل می کنند باکدامین امید چشم به وعده های توخالی دولت داشته باشند درحالی که دولت کورسوی امید ی برای ملت باقی نگذاشته است.

رییس جمهور در سفر به مازندران با وعده ارائه بسته اقتصادی، خبر از بهبود شرایط اقتصادی مردم تا پایان سال 94 داد و چند روز پیش بسته اقتصادی خود حاوی وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو و وام 10 میلیون تومانی خرید کالای ایرانی را ارائه کرد.

وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو با سود 16درصد و بازپرداخت 47 میلیون تومان ازجمله تسهیلات این بسته اقتصادی است که وام گیرنده در پایان اقساط وام،پول خرید دو خودرو را پرداخت کرده است وظاهرا بسته رونق اقتصادی دولت بهانه ای برای فروش خودروهای در پارکینگ مانده شرکت های خودروسازی است و تنها جیب دولت و شرکت های خودروسازی را پر خواهد کرد ، این بسته بیشتر برای این است که خودروسازی را نجات دهد پس چرا مردم باید تاوان پرشدن جیب آنان را بپردازند؟آیا با این شرایط مردم همچنان باید امیدوارباشند؟

از طرفی  دیگر دولت با دادن وام خرید کالای ایرانی،آن هم خرید کالاهایی خاص واز مکان هایی خاص قصد دارد با ارائه اين وام‌  كالاهاي در انبار مانده توليد‌كنندگان را به مردم بفروشد و مردم با گرفتن وام وبازپرداخت 12 درصدی ،کالاهایی درانبار مانده دولت را خریداری کنند.

مهم‌ترین و بزرگ‌ترین وعده دولت ؛ وعده حل مشکلات اقتصادی بود و دولت اعلام کرد پس از صد روز بخشی از مشکلات حل می شود؛ اما نشد چون اساسا وعده رئیس جمهور حتی از نظر طرفداران دولت هم غیر منطقی و غیرعقلانی بود با این اوصاف باید از آقای ریس جمهور پرسید چه کسی  قصد دارد امید را از مردم بگیرد رسانه های منتقد یا عملکرد نامطلوب دولت؟
انتهای پیام/4382

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۷۸۴۲
مولف : دبیر