جلسه برنامه ریزی اجرای طرح واکسیناسیون سرخک در نیمروز برگزار شد

خبرنیمروز , 23 آبان 1394 ساعت 12:01

جلسه برنامه ریزی اجرای طرح واکسیناسیون سرخک با حضور مسئولین در سالن فرمانداری برگزار شد.


به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرنیمروز، محبعلی نهتانی معاون فرماندار در جلسه برنامه‌ریزی اجرای طرح واکسیناسیون سرخک و سرخچه در این شهرستان بیان کرد: واکسیناسیون سرخک با طرح ملی فلج اطفال تفاوت هایی دارد که از آن جمله می توان به تزریقی بودن این واکسن برخلاف فلج اطفال که خوردنی است و جمعیت بالای گروه سنی هدف اشاره کرد.
وی افزود: با توجه به اهمیت اجرای طرح ضرورت دارد همه خانواده ها و دستگاههای اجرایی برای موفقیت طرح واکسیناسیون با ماموران بهداشتی همکاری کنند.
در ادامه دکتر عبدالعزیز میرخزیمه اظهار داشت: سرخک یک بیماری ویروسی و حاد است که به سرعت تعداد زیادی به ویژه کودکان را مبتلا می‌کند.
وی افزود: این بیماری یک یا دو هفته دوره نهفتگی دارد که خطرناک‌ترین دوره قبل از زمان بروز است و بیماری به راحتی سرایت پیدا می‌کند.
میرخزیمه تصریح کرد: طرح تکمیلی واکسیناسیون با هدف قطع زنجیره انتقال چرخش ویروس سرخک و سرخچه از ۲۳ آبان لغایت ۵ آذر برای کودکان ۹ ماه تا ۱۵ سال اجرا می شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: به دلیل هم‌جواری منطقه ما با مرز دو کشور که برای پیشگیری از این بیماری برنامه‌ای ندارند، این واکسیناسیون در منطقه از اهمیت برخوردار است.
در ادامه جلسه حجت السلام محمدراشکی امام جمعه نیمروز آمادگی خود را جهت همکاری در طرح واکسیناسیون سرخک اعلام کرد.
انتهای پیام/4382


کد مطلب: 78058

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/78058/جلسه-برنامه-ریزی-اجرای-طرح-واکسیناسیون-سرخک-نیمروز-برگزار

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/