سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور فرماندار وسایر مسئولین شهرستان میرجاوه برگزارشد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  لادیز، جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور فرماندار وسایر مسئولین شهرستان میرجاوه برگزارشد.

فرماندار شهرستان میرجاوه دراین نشست اظهارداشت: برای جلوگیری از قاچاق دام، باتوجه به اینکه وظیفه شناسایی و تعیین هویت دام به عهده جهادکشاورزی است ، این نهاد باید نسبت به پلاک کوبی شترهای بومی اقدام کند و تا زمان اجرایی شدن طرح پلاک کوبی با شناسایی شترداران و صدوردفترچه دام برای دامداران بومی درخصوص دام های آنان اظهارنظرکند.

محمدمیهنی افزود: باتوجه به اینکه شترهای شهرستان هنوز از طریق جهادکشاورزی دارای هویت نشدند، تا زمان انجام پلاک کوبی و هویت دارشدن دام ها،  دستگاه های اجرایی مانند دامپزشکی و جهاد کشاورزی موظفند، پاسخ استعلامات مراجع غذایی را درخصوص هویت و سلامت دام  اعلام کنند و در صورت وجود مشکل با دبیر کالای قاچاق استان مکاتبه کنند.

وی با اشاره به اینکه دام های قاچاق باید جمع اوری شود ، خاطرنشان کرد: باتوجه به وجود دامداری و شترداری در سطح منطقه و محدودیت قانونی جابه جایی شتر به دلیل بحث قاچاق و ورود غیرقانونی آن ، باید شترداران بومی منطقه از افرادی که به صورت قاچاق شتر وارد شهرستان می کنند،  تفکیک شوند و بهترین راه تفکیک، شناسنامه دارکردن دام های شترداران منطقه است تا بدین صورت تعداد دام های قاچاق مشخص شود.

وی تاکید کرد: حمل ونقل دام های سبک در سطح شهرستان و خارج از شهرستان،  براساس سوابق بهداشتی برعهده دامپزشکی است و باید درمورد تعیین هویت گاو و گوساله، جهادکشاورزی و در خصوص سلامت دام ها دامپزشکی اظهارنظرکند.

وی با تاکید بر ارائه امار از افراد شتردار منطقه، تصریح کرد: تعداد دام ها ی منطقه را با ارائه آمار دقیق مشخص کنید تا تعداد دام های شهرستان معلوم شود.

میهنی عنوان کرد:استان سیستان و بلوچستان قسمت اعظمی از گوشت کشور را تامین می کند در گذشته به دنبال مجوز واردات دام بودیم ، اکنون زمینه ورود دام با شرایط و ضوابطی فراهم شده است اما شاهد کاهش واردات دام از مرز میرجاوه هستیم به طوریکه واردات دام در هفت ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 63 درصد و از نظر دلاری 70درصد کاهش داشته است.

وی درباره وضعیت قاچاق سوخت در شهرستان، بیان کرد: حدود 31هزارلیترسوخت قاچاق توسط نیروی انتظامی درشهرستان کشف و ضبط شده است که سوخت های کشف شده باید تحویل شرکت نفت شود.

فرماندارمیرجاوه افزود: میزان سوخت  مورد نیاز ادارات و دستگاههای اجرایی ، مدارس، خوابگاههای شبانه روزی ودفاتر شورای اسلامی باید از طریق شرکت نفت بررسی و اقدامات لازم انجام شود.
انتهای پیام/4382

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۸۵۴۵
مولف : دبیر