شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹
در مراسم افتتاح کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان و خانه فرهنگ مهرستان مطرح گردید:
فرماندار مهرستان: خانه جوان پل ارتباطی جوانان با مسئولان است
 
نخستین کانون فرهنگی اجتماعی بانوان و خانه جوان در شهرستان مهرستان با حضور فرماندار شهرستان مهرستان و اعضای شورای ادارای افتتاح شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از با مهرستان، در حاشیه این مراسم فرماندار شهرستان مهرستان، گفت : خانه جوان برای نخستین بار در شهرستان مهرستان به منظور استفاده از فکر نو، اندیشه جدید و استفاده از توان و پتانسیل جوانان و کشف استعدادهای جوانان در راستای توسعه پایدار شهرستان تشکیل می شود.
خانه جوان پل ارتباطی جوانان با مسئولان است
رشید پارسایی با اشاره به اینکه گسترده‎‌ترین قشر جمعیتی کشور در حوزه جوانان است، تصریح کرد: توجه و اهمیت به حضور و مشارکت جوانان در همه امور می‌تواند در بهبود وضعیت فرهنگی، علمی و اقتصادی جامعه و در شهرستان مهرستان مثمر ثمر واقع شود.
وی خانه جوان را پل ارتباطی بین جوانان و مسئولان شهری دانست و خاطرنشان کرد: خانه جوان شهرستان مهرستان به عنوان پل ارتباطی جوانان با مسئولان و مدیران شهرستان تلاش می کند تا فرصت حضور و فعالیت مستمر جوانان در بخش های مختلف مدیریت شهری را فراهم کند.
وی به مشارکت شهروندان در امور شهری اشاره و تصریح کرد: شهرستان مهرستان با جمعیتی بیش از ۶۵ هزار نفر دارای مشکلات و چالش هایی است که مدیریت آن بدون مشارکت فعال و همه جانبه مردمی امری سخت و دشوار خواهد بود.
فرماندار مهرستان در ادامه با اشاره به اهداف کانون فرهنگی اجتماعی بانوان، اظهار داشت: تشکیل این سازمان با هدف ارتقاء سطح آگاهی، بینش و توانمندی‏ های زنان و ارتقاء سطح مشارکت اجتماعی و حضور مؤثر بانوان در شهرستان صورت گرفته است.
کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان فضای مناسبی برای توانمند‌سازی بانوان است
مدیرعامل کانون فرهنگی اجتماعی بانوان شهرستان مهرستان نیز در این مراسم به توانمندسازی و ایجاد اشتغال بانون اشاره و گفت: کانون فرهنگی اجتماعی بانوان فضای مناسبی برای ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی، و ایجاد اشتغال و توانمند سازی بانوان است.
افسانه میرمرادزهی، افزود: تشکیل این کانون‌ها به توانمند‌سازی و خودکفایی بانوان در جامعه کمک زیادی می‌کند و به این دلیل باید در رشد و توانمندی این کانون‌ها تلاش کرد.
وی خاطرنشان، کرد: افتتاح این کانون آغاز یک حرکت جدید در افزایش سهم مشارکت بانون در امور اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی در شهرستان است.
برگزاری کلاس های کارآفرینی و کارآموزی در کانون فرهنگی اجتماعی بانوان
وی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی در کانون فرهنگی اجتماعی بانوان، تصریح کرد: در راستای ایجاد مهارت های شغلی، کارآموزی و کارآفرینی برای بانوان شهرستان، این کانون اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی در رشته های مختلف نموده است.
مدیرعامل کانون فرهنگی اجتماعی بانوان شهرستان مهرستان، افزود: این کلاس ها در رشته های آموزش خبرنگاری، وبلاگ نویسی، گل سازی، مشاوره خانوده، آموزش خوشنویسی، گلیم بافی، خیاطی، آشپزی و سکه دوزی و.... است.
میرمرادزهی، خاطرنشان کرد: علاقمندان به عضویت در این کانون و بهره گیری از کلاس ها می توانند به کانون فرهنگی اجتماعی بانوان واقع در میدان بوستان لاله، روبروی دادگاه عمومی شهرستان مهرستان مراجعه نمایند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۸۹۵۹
مرجع : http://bamehrestan.ir/


ارسال