پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ,26 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
توجه به ورزش بانوان یکی از مواردی است که باید توسط مسئولان ذیربط و سایر اقشار جامعه مورد توجه جدی قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار ورزشی عصر هامون، وجود مادران سالم ،سرزنده وشاداب یکی از ضروریات یک جامعه به شمار می رود که این مهم با توجه به ورزش بانوان میسر خواهد شد.
عدم وجود امکانات ورزشی، نبود اسپانسر در این قالب و عدم فرهنگ سازی مناسب ورزش بانوان استان را حتی با وجود تیم های مستعد ورزشی به انزوا کشانده است.
تیم ووشو بانوان سیستان و بلوچستان نیز یکی از تیم هایی است که علیرغم وجود استعداد فراوان و کسب موفقیت در مسابقات مختلف به دلیل نبود اسپانسر و عدم تامین مالی از حضور در مسابقات قهرمانی لیگ کشور بازماند.
به رغم پیگیری فراوان توسط هیات ووشو استان جهت تامین مالی تیم و همچنین یافتن حامی مالی این تیم از حضور در مسابقات قهرمانی لیگ کشور و در پی آن انتخابی تیم ملی بازماند.

تیم ووشو بانوان استان در طی مدت کوتاهی به موفقیت های چشمگیری دست یافته است
رییس هیات ووشو سیستان و بلوچستان گفت: هیات ووشو سیستان و بلوچستان یکی از جوانترین هیات های ورزشی استان به شمار می رود که حدود چهار سال قبل فعال شده و در این مدت کوتاه توانسته به موفقیت های چشمگیری دست یابد.
عباس شیبک اظهار داشت: در حال حاضر در هفت شهرستان استان بانوان ووشوکار مشغول به فعالیت هستند و تا بحال سیستان و بلوچستان در رده بانوان دو دوره میزبان قهرمانی جنوب شرق کشور و یک دوره قهرمانی کشور بوده است.
وی ادامه داد: تیم بانوان ووشو سیستان و بلوچستان هر ساله در انتخابیه تیم ملی حضور داشته که در این راستا توانسته مقام های بسیار خوبی کسب نماید و در رده های مختلف نفراتی را به تیم ملی اعزام نماید.
وی تاکید کرد: برای اولین بار در سال گذشته در لیگ برتر ووشو در بخش بانوان توانستیم شرکت کننده داشته باشیم که همان سال با تلاش شبانه روزی مربیان و کادرتیم در بین ده تیم حاضر به مقام سوم دست یافتیم.
وی گفت: در مسابقات سال گذشته تمامی هزینه های اعزام ووشوکاران توسط خیران و هیات ووشو به دلیل نبود اسپانسر پرداخت شد اما در سال جاری با توجه به توفیقات روزافزون می طلبد که مسئولان کمک بیشتری داشته باشند تا تیم های حاضر در لیگ برتر از رقابت ها بازنمانند.

مسولان بودجه تیم های ورزشی را فراهم کنند
عضو کمیته فنی فدراسیون ووشو عنوان کرد: به دلیل نبود اسپانسر برای تیم های ورزشی در استان دولتمردان و مسئولان ذیربط باید تلاش کنند تا بودجه کافی برای تیم ها تامین شود تا در مسابقات مختلف حضور یابند.
شیبک گفت: شرایط بانوان در سیستان و بلوچستان خاص است بنابراین با توجه به شرایط فرهنگی و محدودیت ها می تواند حمایت های دو چندان صورت گیرد تا چهره ی خشن و بد استان نسبت به بانوان که در اذهان عمومی نقش بسته است پاک شود.
وی در این راستا افزود: استانی که تجهیزات مناسب فضای سبز و تفرجگاه نداشته و جوانترین استان کشور بوده تنها دلخوشی ان ورزش می باشد.
وی ادامه داد: مسئولان استانی و کشوری فکری ویژه جهت تامین اعتبارات استان و امکانات ورزشی انجام دهند و گرنه شاهد رکود ورزشی و بازگشت ورزش به 40 سال قبل خواهیم بود.
وی تصریح کرد: تیم ها و قهرمانان ورزشی در حال حاضر تمامی مراحل اموزشی و تمرینی خود را گذرانده وبایستی در رقابت های معتبر و منطقه ای و لیگ ها و قهرمانی تیم ملی حضور یابند.

کمبود اعتبارات کمر ورزش استان را شکسته است
رییس هیات ووشو سیستان وبلوچستان بیان داشت: کمبود اعتبارات کمر ورزش استان را شکسته است و اگر به همین منوال جلو برویم تمام باشگاه های استان مبدل به قلیان سرا و چایخانه خواهد شد به طوری که در حال حاضر نیز بسیاری از باشگاههای خصوصی تعطیل و چایخانه جای ان را گرفته است.
شیبک گفت: زمانی در انتخابی تیم ملی مقام اور خواهیم بود که قبل از ان برنامه ریزی مدون داشته و در اردوها و مسابقات بسیاری شرکت داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: ووشو استان در اینده به واسطه کمبود اعتبارات از تیم داری و شرکت در مسابقات کنار خواهد رفت.
وی تاکید کرد: باید به هیات های ورزشی پول تزریق شود و امکانات ورزشی را در اختیار انان قرار داد در غیر این صورت هیچ هیات ورزشی توانایی حضور در رقابت ها را نخواهد داشت.
انتهای پیام/9031-1
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۹۳۶۱


ارسال