يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۴
جدگال در نطق میان‌دستور خطاب به رئیس‌جمهور:
سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنید
 
نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: آقای روحانی!‌ باید بر پایبندی به قانون و اجرای قاطع و بدون تبعیض و سریع و صریح قوانین در کلیه دستگاه‌ها به ویژه در قوه قضائیه و دستگاه نظارتی تاکید داشته باشید.
به گزارش عصرهامون، یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار و نیک‌شهر و عضو کمیسیون شورا و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور امروز (23 آذرماه 94) ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول، اظهار داشت: جناب آقای رئیس‌جمهور! برجام به تصویب رسید، اما پس از تصویب برجام چکار باید کرد؟ بنده به عنوان بسیجی و فرزند کوچک این نظام چند توصیه به شما دارم.
وی خطاب به رئیس جمهور، افزود: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ابلاغی مقام معظم رهبری را عملیاتی کنید. همچنین دیپلماسی اقتصادی را برنامه اول سیاست‌های خارجی خود قرار دهید و ایران را به سازمان جهانی تجارت الحاق کرده و امنیت و ثبات ملی به هر طریقی حتی در دورترین نقاط کشور را تأمین کنید.
عضو کمیسیون شورا و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تأکید جدی برای کاهش تعرفه‌های کارهای مجاز وارداتی عنوان کرد: آقای روحانی! تأکید جدی بر رفع تحریم‌های خودی و خودساخته داخلی و موانع سرمایه‌گذاری‌های مثبت و تسهیلات بانکی و موانع سرمایه‌گذاری مثبت، قوانین کار و مالیات و امور گمرکی و اخذ مجوزها را داشته باشید. ما در این زمینه مشکلات بسیاری داریم.
جدگال در ادامه نطق خود عملی کردن عزم جدی مبنی بر واگذاری طرح‌های دولت به بخش خصوصی، نگاه ویژه به قوه قضائیه و دستگاه‌های نظارتی و بنیه دفاعی کشور از سوی رئیس جمهور را خواستار شد.
وی با تأکید جدی بر پایبندی به قانون و اجرای قاطع و بدون تبعیض و سریع و صریح قوانین در کلیه دستگاه‌ها به ویژه در قوه قضائیه و دستگاه نظارتی، موضوع اشتغال جوانان را از دیگر موارد مهمی برشمرد که رئیس جمهور باید سرلوحه برنامه خود قرار دهد.
این نماینده در خاتمه در خصوص مشکلات حوزه انتخابی خود مواردی را مطرح کرده و از مسئولان مربوطه خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر به آنها شد.

انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۹۷۶۷


ارسال