سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸
گزارش لادیز از فقر امکانات ورزشی در میرجاوه:
قفل استادیوم ۹ ساله میرجاوه همچنان در انتظار شاه کلید تدبیر
 
مردم میرجاوه با داشتن استعدادهای بالای ورزشی از کمبود امکانات ورزشی رنج می برند و اکثر نوجوانان و جوانان این شهرستان، اوقات فراغت خود را به جای ورزش و تفریح در اماکن ورزشی، به بطالت می گذرانند.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ شهرستان میرجاوه  با وجود داشتن استعدادهای فراوان در زمینه های مختلف ورزشی، متأسفانه با مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته است، به گونه ای که با توجه به استقبال زیاد شهروندان و علاقه به ورزش، تنها یک سالن ورزشی چندمنظوره آن هم برای استفاده مشترک آقایان و بانوان در این شهرستان وجود دارد که آن هم فاقد کف پوش مناسب و استاندارد است.

مردم میرجاوه با داشتن استعدادهای بالای ورزشی از کمبود امکانات ورزشی رنج می برند و اکثر نوجوانان و جوانان این شهرستان، اوقات فراغت خود را به جای ورزش و تفریح در اماکن ورزشی، به بطالت می گذرانند.

 با توجه به اینکه نحوه گذران فراغت  امری بسیار مهم و حائز اهمیت برای نوجوانان وجوانان است و فعالیت ورزشی بخشی از زندگی و یا اوقات فراغت مردم را تشکیل می دهد ، وجود امکانات ورزشی بستری است برای شکوفایی و خلق استعدادهای جوان‌تری که می‌توانند قهرمانان آینده رشته‌های ورزشی کشور باشند، بنابراین مسئولین باید توجه بیشتری به این امر مهم داشته باشند.

در حال حاضر فقر امکانات ورزشی در این شهرستان به شدت احساس می‌شود و لزوم اعتنای دولت به این مقوله و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اصلاح زیرساخت‌ها و تجهیز مناطق به امکانات ورزشی، اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.

تنها استادیوم شهرستان میرجاوه از طرحهای توسعه ملی کشور است که ساخت آن با گذشت 9 سال از آغاز احداث آن ، هنوز به پایان نرسیده است، این استادیوم در سال 86 کلنگ زنی شده است اما به دلیل کمبود اعتبار، نیمه کاره رها شده است، تا کنون تسطیح زمین چمن انجام شده و سکوها و  پیست دو ومیدانی ساخته شده ولی ادامه تکمیل پروژه به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده است.

نبود اعتبارات و امکانات کافی تنها دلیل ناتمام ماندن استادیوم میرجاوه است

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میرجاوه در گفتگو با خبر نگار ما اظهار کرد :  استادیوم ورزشی شهرستان میرجاوه از طرح های توسعه ملی کشور است که در سال 86 کلنگ زنی شده است ، این طرح 72 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و 28درصد برای اتمام این پروژه باقی مانده است .

یوسف انصاری افزود : تا کنون هزینه ساخت پروژه بالغ بر 20میلیارد ریال بوده و برای اتمام آن 30میلیارد اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد : تنها دلیل طولانی شدن این پروژه نبود اعتبارات و امکانات کافی بوده است و با تامین اعتبارات ساخت مجدد استادیوم را ادامه خواهد یافت .

 انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۹۹۰۵


ارسال