پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در 9 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستانهای ایرانشهر، دلگان و سرباز وبخش های بنت، چانف و لاشار 7 نفر به مجلس راه یافته اند.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دلگان پرس، مجلس نهاد قانون گذار کشور که آغاز فعالیت آن به دوره مشروطه است که نام مجلس شورای ملی بر روی آن بوده است که این مجلس بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به مجلس شورای اسلامی تغییر نام داده است.

در ۹ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستانهای ایرانشهر، دلگان و سرباز وبخش های بنت، چانف و لاشار ۷ نفر به مجلس راه یافته اند که حمید الدین ملازهی و نورمحمد ربوشه از با دو بار انتخابات از سابقه بیشتری برخوردار هستند

در اولین دوره برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۵۸ از حوزه انتخابیه شهرستانهای ایرانشهر، دلگان و سرباز وبخش های بنت، چانف و لاشار مولوی نظرمحمد دیدگاه با ۱۴۲۲۷ از ۲۱۲۵۴ و با ۶۶/۹ درصد آراء به مجلس راه یافت.

اما در دومین دوره برگزاری انتخابات مجلس در ۲۶ فروردین سال ۱۳۶۳ و در بحبوحه جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق بر علیه ملت مسلمان ایران حمیدالدین ملازهی با کسب ۳۰۰۱۳ از کل آراء ۳۷۸۵۸ و ۷۹/۳ درصد آراء از این حوزه انتخابیه به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

در سومین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۹ فروردین ۱۳۶۷ باز هم مثل دوره دوم حمیدالدین ملازهی با کسب ۵۷/۵ با پشت سر گذاشتن سایر رقیبان به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

دوره چهارم فرصت حضور چهره جوانی به نام نورمحمد ربوشه از بزمان ایرانشهر بود که با پیشی گرفتن از سایر رقیبان انتخاباتی در ۲۱ فروردین ۱۳۷۱ و با کسب  ۴۱/۳ آراء به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

در انتخابات ۱۸ اسفند ۱۳۷۴ و دوره پنجم انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستانهای ایرانشهر، دلگان و سرباز وبخش های بنت، چانف و لاشار برای اولین بار فردی از منطقه لاشار به نام خدابخش رئیسی با کسب ۳۶/۱ درصد آرا به مجلس راه یافت.

دوره ششم مجلس شورای اسلامی دوباره و مثل دوره چهارم انتخابات نورمحمد ربوشه از این حوزه انتخابیه با کسب ۵۱/۸ به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

انتخابات دوره هفتم مجلس شورای اسلامی به دلیل تقلب باطل و در انتخابات میاندوره مجلس شورای اسلامی در ۲۷ خرداد ۱۳۸۴ گل محمد بامری از دلگان به مجلس پاگذاشت.

دوره هشتم فرصت مناسبی برای سربازی ها بود که نماینده ای را به مجلس معرفی کنند که در این مرحله محمدقیوم دهقانی در ۲۴ اسفند ۱۳۸۶ با ۶۱/۸ آراء به مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کرد.

در مرحله نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی که در ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ برگزار شده محمد سعید اربابی با ۲۶/۶ آراء در رقابت با سایر کاندیداها از حوزه انتخابیه شهرستانهای ایرانشهر، دلگان و سرباز وبخش های بنت، چانف و لاشار به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

آیا برای این حوزه انتخابیه جهت ورود به مجلس شورای اسلامی چه کسی راه پیدا می کند؟ برای پاسخ این سوال باید تا ۷ اسفند ۱۳۹۴ که مرحله دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود صبر کرد.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۹۹۹۲
مرجع : دلگان پرس


ارسال