خط اول گزارش می دهد؛

وقتی که زنگ مدرسه غول ترافیک را به وجد می آورد / صف طولانی خودروها در خیابانهای زاهدان

29 آذر 1394 ساعت 12:02

معظل ترافیک زاهدان،در ساعات تعطیلی مدارس باعث شده تا خودروها و بخصوص سرویس مدارس با مشکل روبرو شوند.


به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول، ترافیک در زاهدان به هنگام تعطیلی مدارس یکی از معضلاتی است که این گره هر روز کور و کورتر می شود و هر روز به همراه خود مشکلاتی را برای همه مردم به ارمغان می آورد.
با توجه به زندگی شهری بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند که فرزندان آنها از سرویس های مدارس استفاده کنند تا راحت تر و مطمن تر بتوانند به مدرسه بروند اما افزایش سفرهای درون‌ شهری و صف خودروها در مقابل مدارس باعث ترافیک زیاد در معابر شده است و سرویس مدارس را با مشکلاتی روبرو کرده است.
رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان در این خصوص در گفتگو با خبرنگار خط اول با بیان اینکه ترافیک چند مولفه ایست اظهار داشت :در بحث ترافیک هم عابر ، راننده و پلیس در آن دخالت دارند و یک تلاش همه جانبه ایست اگر هر کدام وظیفه خود را بخوبی انجام ندهند قطعا با مشکلات ترافیکی برخورد خواهیم کرد.
سرهنگ ابوالحسن ملکی به زمان و مسیر حجم ترافیک در شهر زاهدان اشاره نمود و افزود: ساعات حجم تراکم ترافیک در زاهدان صبح ها از ساعت ۶:۴۰ دقیقه تا ۷:۳۰ دقیقه و بعد ازظهر ها نیز از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ می باشد و بیشتر تراکم ترافیک در طول خیابان مطهری،خیابان امام علی ،آزادی تا تقاطع مصطفی خمینی ،بلوار معلم ، دانشگاه تا میدان دانشجو،بلوار شهید مزاری،بلوار بهداشت تا میدان مشاهیر و خیابان امام خمینی و سعدی در این ساعتها مشاهده می شود.
وی افزود: در زمان تعطیلی مدارس به جهت حجم ترددی که در این محل ها وجود دارد تخلفات متعدی از جمله خرابی ها،تصادفات،طبقات دوبله، سد معبر در این مقطع شاخص هایی است که باعث تراکم ترافیک می شود و همچنین در خیابان مصطفی خمینی در بلوار رسولی بدلیل وجود مراکز تجاری و تردد عابرین در این قسمت ها باعث تراکم ترافیک شده است.
متمرکز بودن سازمانها،نهادها و مراکز تجاری از عوامل ایجاد ترافیک
سرهنگ ملکی به اقدامات صورت گرفته در بحث حجم ترافیک اشاره نمود و افزود:اقداماتی در جهت انتظام بخشی و تسریع در عبور و مرور صورت گرفته است از جمله استقرار تیم های عامل پیاده و موتورسوار که با تخلفات ساکن باعث کندی عبور و مرور می شوند ، از محور خارج کردن خودروهایی که در چرخه ترافیک معیوب و نقص فنی می شوند و حضور به موقع تیم هایی که به هنگام تصادفاتی که به وقوع می پیوندد و باعث سد معبر می شوند از جمله مواردیست که باعث تسهیل و رفع مشکلات ترافیک خواهند شد.
وی ادامه داد :امید است ضمن انجام این اقدامات از طریق فرهنگ سازی و در جهت ارتقای ترافیک نیز با آگاهی دادن به شهروندان و پیامدهای تخلفات این مشکلات مرتفع شود.
رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۰ شب به صورت فعال در حوزه انتظام بخشی به مردم حضور مشمول دارد افزود:با بازگشایی مدارس و مناسبتها و حوادثی که در جامعه اتفاق می افتد قطعا ترافیک را درگیر خواهد کرد و با اجرای طرح های انتظامی- ترافیکی تلاش مضاعف می کنیم تا بتوانیم این مشکلات ترافیکی را به حداقل ممکن برسانیم.
وی افزود:یکی از مشکلاتی که امروزه در چرخه ترافیک وجود دارد متمرکز بودن خیلی از سازمانها،نهادها و مراکز تجاری است چرا که زیر ساختها دچار مشکل است وهر چقدر بار سفر غیر متمرکز شود ضمن اینکه باعث تسهیل در عبور و مرور می شود با این مشکلات نیز برخورد نخواهیم کرد.
سرویس مدارس مورد ارزیابی و دوربین پلیس واقع هستند
سرهنگ ملکی در ادامه به ۲۶ آذر روز حمل و نقل اشاره نمود و افزود:حمل و نقل ترافیک در تمام کشورها از اهمیت خاصی برخوردار است وکمتر کسی است که با حمل و نقل ترافیک سرو کار نداشته باشد.
وی افزود:پلیس به جهت اینکه بتواند مشکلات ترافیکی را سرو سامان دهد اقداماتی را که در شرح وظایف و ماموریتهای پلیس راهنمایی و رانندگی است اجرایی می کند و نگاه ما بر اینست اگر یک حمل و نقل و ترافیک سالم داشته باشیم باید هم مردم و هم سازمانها در اقشار مختلف وظیفه شان را درست انجام دهند و نقش هم افزایی و تعامل داشته باشند.
این مسئول با بیان اینکه در شهرهای بزرگ این امکان فراهم است که بتوانیم از طریق سیستمی و نظارت تصویری ترافیک را مدیریت کنیم افزود:پلیس به عنوان یک سازمان نظارتی عملکرد حمل و نقل، ترافیک بخش عمومی و خصوصی را رصد می کند ودر جهت جلوگیری از تصادفات و تلفات،برنامه هایی از قبیل کلاسهای آموزشی برای تاکسیرانی و هم اتوبوسرانی و سلامت رانندگان و خودرو با بازدیدهای مکرر را در دستور کار قرار دارد.
سرهنگ ملکی بیان داشت :سرویس مدارس مورد ارزیابی و دوربین پلیس واقع هستند و عملکرد آنان را رصد می کند و توصیه ما به سرویس مدارس اینست که همکاری لازم را با پلیس و آموزش و پرورش داشته باشند و بیشتر از ظرفیت مجاز مسافر سوار نکنند و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و موقع پیاده و سوار کردن دانش آموزان در جایی که برابر قانون است اعمال نمایند .
انتهای پیام/4382


کد مطلب: 80019

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/80019/وقتی-زنگ-مدرسه-غول-ترافیک-وجد-می-آورد-صف-طولانی-خودروها-خیابانهای-زاهدان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/