جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
3
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۶
گزارش عصرهامون از حاشیه های ثبت نام ششمین روز خبرگان و چهارمین روز مجلس:
از هجوم اصلاح طلبان به حوزه انتخابیه زاهدان تا ثبت نام جوانترین نامزد خبرگان سیستان و بلوچستان
 
امروز هم حوزه های انتخابیه استان پر مشتری بود با ورود برخی از چهر های شناخته شده امروز هم تنور ثبت نام ها در شش حوزه اصلی انتخابیه سیستان و بلوچستان داغ بود.
به گزارش عصرهامون، ششمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری و چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی به پایان رسید که مسئولان وزارت کشور احتمال می‌دهند در این دوره از انتخابات، تعداد داوطلبان بیشتر از دوره‌های پیشین باشد.
هر چه به روزهای پایانی ثبت نام داوطلبان نزدیکتر می شویم حوزه های انتخابیه استان پرتردد تر از گذشته می شود و بازار ثبت نام ها هم داغ تر می شود. امروز حوزه انتخابیه زاهدان شاهد حضور چهره های چندان مطرحی برای ثبت نام در انتخابات مجلس نبود و به قول برخی از خبرنگاران حاضر نامزد های درجه دو و سه امروز مشتری حوزه انتخابیه زاهدان بودند.
اما شاید غافلگیری روز چهارم ثبت نام مجلس، نام نویسی حسینعلی شهریاری نماینده فعلی زاهدان در مجلس نهم آن هم از وزارت کشور بود، در حالی که رسانه ای ها منتظر ثبت نام شهریاری در زاهدان بودند او ترجیح داد از وزارت کشور برای دهمین دوره مجلس و برای حوزه انتخابیه راهدان ثبت نام کند.
نکته جالب دیگر در ثبت نام امروز هجوم نامزدهای اصلاح طلب برای نام نویسی در حوزه انتخابیه زاهدان بود، آنها امروز پرشور تر از روزهای گذشته به صحنه آمدند و یکی پس از دیگری به سالن انتخابات فرمانداری زاهدان وارد شدند و ثبت نام خود را قطعی کردند.
البته در بین چهر های اصلاح طلب بودند کاندیدای که در کارنامه خود رد صلاحیت چند باره داشتند، افرادی که با ژست های روشنفکری گاه و بیگاه دست به قلم می شوند و در گوشه و کنار سایت های خبری مطلبی منتشر می کنند.
حضور پرشور برخی اساتید هم امروز در نوع خود جالب بود آن ها ترجیح دادند در گروه دو و سه نفر راهی حوزه انتخابیه زاهدان شوند و حضور خود برای مجلس دهم را اعلام کنند.
زاهدانی امروز هم با ثبت نام 9 کاندید مجلس شورای اسلامی در بین حوزه های انتخابیه سیستان و بلوچستان صدر نشین بودند، البته حوزه انتخابیه چابهار هم تا شانه به شانه زاهدان پیش رفت اما با اختلاف ثبت تنها یک نامزد در رتبه دوم قرار گرفت.
از نکات جالب امروز حضور صفر اسلامی ریس ستاد انتخاباتی عارف و مشاور استاندار استان سیستان و بلوچستان در حوزه انتخابیه زاهدان بود او در پاسخ به خبرنگاران گفت: برای ثبت نام نیامده ام بنده از حوزه انتخابیه تهران و فردا ثبت نام خواهم کرد امروز برای جویا شدن مدارک آمدم البته این اولین بار نبود که صفر اسلامی در حوزه انتخابیه زاهدان حاضر می شد او در روزهای ابتدای هم با حضور در ستاد انتخابات زاهدان با برخی از افراد حاضر و فرماندار زاهدان به گپ و گفت پرداخت.
اما بی شک مهم ترین خبر امروز حضور آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در حوزه انتخابیه زاهدان بود وی در جریان بازدید خود از ستاد انتخابات زاهدان در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرد. نکته جالب در هنگام حضور نماینده مردم استان در مجلس خبرگان همراهان وی بود که در بین آنها برخی چهره های شاخص اهل سنت نیز مشاهده می شد.
ثبت نام خبرگان رهبری سیستان و بلوچستان حاشیه ای دیگر هم داشت که در وزارت کشور رخ داد، حیدر علی راشکی قلعه نو با 30 سال سن به عنوان جوانترین نامزد مجلس خبرگان استان برای حضور در پنجمین دوره مجلس خبرگان اعلام حضور کرد.
گفتنی است علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان در خصوص آمار ثبت نام کنندگان امروز گفت: 36 نفر با مراجعه حضوری به شش حوزه انتخابیه برای شرکت در رقابتهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نام نویسی کردند و در مجموع تاکنون 115 نفر در شش حوزه سیستان و بلوچستان نام نویسی انجام داده اند.
استان سیستان و بلوچستان دارای 2 کرسی در مجلس خبرگان رهبری و 8 کرسی در مجلس شورای اسلامی است.
پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز هفتم اسفند ماه سال جاری برای اولین بار به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۰۱۶۰


ارسال