يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۳
با مهرستان گزارش می دهد؛
حفظ وحدت یک واجب شرعی است/ وحدت مایه بقا، سلامتی و سعادت نظام اسلامی است
 
علمای اهل سنت و شیعه شهرستان مهرستان هفته وحدت را فرصتی برای تجلی انسجام و اتحاد شیعه و سنی در برابر دشمنان قسم خورده اسلام و استکبار جهانی دانستند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از با مهرستان، فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی ره، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.
امام جمعه اهل سنت مهرستان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله وسلم) در گفت و گو با خبرنگار با مهرستان با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی (ره)، گفت: هفته وحدت از ابتکارهای تاریخی و ماندگار امام خمینی (ره) است که امروز در سایه رهبری این اتحاد و انسجام بین مسلمانان کشور مدیریت می شود.
حفظ وحدت یک واجب شرعی است
مولوی عبدالخالق حسین زهی افزود: افرادی که به هر دلیلی بخواهند بنام دین و اسلام در میان مسلمانان اختلاف و تفرقه ایجاد کند مسلمان نیستند و هدفی جز بی آبرویی و لکه دار کردن حیثیت اسلام و جامعه اسلامی ندارند.
وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که دشمنان نظام برای خدشه دار کردن وحدت بین ملت های مسلمان و شیعه و سنی این کشور دندان تیز کرده کرده اند، حفظ وحدت یک واجب شرعی است.
علما و صاحب نظران مروج وحدت باشند
وی با اشاره به نقش علما و افراد صاحب نظر جامعه در تحکیم بنیه وحدت در کشور، اظهار داشت: علمای اسلام و افراد تحصیل کرده و صاحب نظر می بایست با تاسی از آیات قرآن و حدیث و همچنین فرامین رهبر معظم و فرزانه انقلاب، همواره مروج وحدت در بین مسلمانان باشند.
شرکت در انتخابات واجب شرعی و ملی است
امام جمعه اهل سنت مهرستان به در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین شورای اسلامی اشاره و تاکید کرد: شرکت در انتخابات بر همه مردم با هر فرقه و مذهبی واجب شرعی و ملی است.
وی با بیان اینکه بهترین راه مشارکت مردم در تعیین سرنوشت جامعه شرکت در انتخابات است، خاطرنشان کرد: مردم با حضور در انتخابات نمایندگان خود را انتخاب تا از سوی آنها تصمیم گیری کنند.
وحدت مایه بقا، سلامتی و سعادت نظام اسلامی است
امام جماعت مسجد امام حسین (ع) مهرستان در گفت و گو با خبرنگار با مهرستان، گفت: وحدت جامعه شیعی و سنی در کشور بقا، سلامتی و سعادت نظام اسلامی را در پی دارد.
حجت الاسلام علم سپاهی افزود: مراد از وحدت امت اسلامی این است که مسلمانان در کنار حفظ مذاهب خود شان بر محو مشترکات دینی مثل توحید، قرآن، پیامبر اعظم(ص)، سنت وسیره ی نبوی در برابر خطراتی که اصل اسلام و جامعه ی مسلمانان را تهدید می کند، همبستگی و همدلی داشته باشند.
وی با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه وحدت مسلمانان، تصریح کرد: دشمنان با بکارگیری پیشرفته ترین ابزار تبلیغاتی و برنامه های مختلف و از همه مهمتر جنگ نرم همواره در تلاشند تا با ایجاد تفرقه و اختلاف در میان امت واحد اسلامی، بقای حکومت را از هم گسسته و امور زمان مسلمانان را در اختیار بگیرند.
ولایت فقیه منشا وحدت است
وی با بیان اینکه نابسامانی به وجود آمده در کشورهای اسلامی منطقه نتیجه نداشتن رهبری و ولی فقیه در راس کشور است خاطرنشان کرد: ولایت فقیه عامل وحدت مردم است و مردم اگر پشت سر رهبری قرار بگیرند آنچنان اتحاد و انسجامی خواهند داشت که هیچ کشوری توان مقابله با آنها را نداشته باشد.
وی افزود: آنچه ایران اسلامی را در کشورهای منطقه متمایز کرده است پشتیبانی از ولایت فقیه است.
حجت الاسلام سپاهی خاطرنشان کرد: در صورتی ‌که پشتیبان ولایت فقیه باشیم شاهد پیشرفت روز افزون ایران اسلامی در عرصه های علمی، اقتصادی، نظامی و … خواهیم بود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۰۲۸۲
مرجع : http://bamehrestan.ir/


ارسال