پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۰
وزیر بهداشت;
کمبود پزشک در بیمارستان ولایت سرباز حل می شود
 
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از رفع کمبود پزشکان جراح و متخصص در بیمارستان ولایت سرباز در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پاپایا، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درگفت وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت:بیمارستان ولایت سرباز اواخر سال گذشته افتتاح شد و درحال حاضر تعدادی از کادر درمانی این بیمارستان مشغول به خدمت رسانی هستند.

وی عملکرد بیمارستان ولایت سرباز در ارائه خدمت به بیماران را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: در ارائه خدمت به انسان‌های نیازمند و توجه به مطالبات مردم در حوزه سلامت، باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود نهایت بهره‌برداری صورت گیرد.

وی ادامه داد: بیمارستان ولایت سرباز سه هزارو 300 متر مربع زیربنا دارد و دارای بخشهای اورژانس، جراحی، بستری، کلینیک، دندان پزشکی، رادیولوژی، بخش زنان، مردان و آزمایشگاه است.

وی با اشاره به کمبود امکانات و پزشک در این بیمارستان بیان کرد: امکانات بیمارستان ولایت کم است و باید افزایش پیداکند و تجهیزات جدیدتری برای افزایش خدمات درمانی به این بیمارستان اختصاص یابد.

هاشمی ادامه داد: با خرید تجهیزات لازم بخش های اکوکاردیوگرافی (اکوی قلبی) و رادیولوژی در آینده نزدیک در  بیمارستان ولایت سرباز فعال خواهد شد.

وی افزود: مشکلات و امکانات این بیمارستان قابل مقایسه با قبل نیست اما با توجه به منطقه و شرایط محرومیت، باید این امکانات کامل شود تا بیماران شهرستان سرباز با خیال راحت به بیمارستان مراجعه کنند.

وزیر بهداشت و درمان با اشاره به کمبود پزشکان متخصص در این بیمارستان، بیان کرد:پزشک زنان،داخلی،عمومی و حتی متخصص بیهوشی در بیمارستان ولایت حاضرهستند و پزشک جراح و دیگر متخصصان نیز در کوتاهترین زمان برای درمان بیماران شهرستان سرباز به منطقه اعزام خواهند شد.

وی درپایان با تقدیر از کادر درمانی بیمارستان اظهار داشت: لازم است تا از همه پزشکان و پرستاران عزیزی که آمده اند تا در شهرستان سرباز خدمت کنند تشکر کنم و هفته وحدت و همدلی را به همه ایرانیان تبریک می گویم.

لازم به ذکر است،شهرستان سرباز با جمعیت 180 هزار نفری و مرز مشترک 120 کیلومتری با کشور پاکستان یکی از نقاط راهبردی استان در زمینه سلامت محسوب می شود.
انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۰۳۱۴
مرجع : پاپایا


ارسال