چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ,11 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۴
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان:
قاچاقچی شترهای غیربومی در زاهدان به دام افتاد/ متخلف 50 میلیون ریال جریمه شد
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از دستگیری قاچاقچی شترهای غیر بومی در زاهدان خبر داد و گفت: در جریان بازرسی های انجام شده در شهرستان زاهدان توسط مامورین پلیس آگاهی مدیریت مبارزه با قاچاق کالا وارز 3 شتر قاچاق کشف شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، سیستان و بلوچستان به علت مراتع و دشت های زیادی که دارد بعنوان مهمترین زیستگاه پرورش شتر در کشور به شمار می آید بگونه ای که با دارا بودن 74هزار نفر شتر نیمی از جمعیت شتر کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.
این حیوان بعنوان محصولی ارزشمند و ارگانیک است که می تواند نقش مهمی در تامین سلامت انسان داشته باشد و ارزش غذایی مطلوب آن نیز کمک شایانی به اقتصاد استان می‌کند چرا که بیشترین نیاز بازار گوشت کشور از این استان تامین می گردد.
از آنجایی که بالاترین آمار شتر در کشور به این استان اختصاص دارد صادرات شتر و شترداری نیز صنعت بزرگی محسوب می‌شود اما چون این حیوان به صورت قاچاق به جاهای دیگر حمل می‌شود مشکلاتی را در این عرصه بوجود آورده که در این راستا می طلبد پلاک‌ گذاری دام بومی از جمله ضرورت‌هایی باشد که در اولویت کار مسئولان امر قرار گیرد.
در همین راستا مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از دستگیری قاچاقچی شترهای غیر بومی در زاهدان خبر داد و گفت: در پی گزارش به عمل آمده در جریان یک مورد بازرسی در شهرستان زاهدان توسط مامورین پلیس آگاهی مدیریت مبارزه با قاچاق کالا وارز تعداد 3 شتر قاچاق کشف شد.
سید مرتضی مدنی‌ فدکی ضمن محکوم کردن قاچاقچی شترهای غیربومی در این شهرستان افزود: پس از انجام مراحل قانونی، پرونده جهت رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان ارسال گردید.
این مسئول بیان داشت: بررسی و رسیدگی پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز اداره کل انجام شد که پس از اخذ نظر کارشناسی اداره دامپزشکی مبنی بر غیربومی بودن شترها، ورود به صورت قاچاق و عدم ارائه مجوزهای حمل دام، تخلف محرز تشخیص و عامل تخلف به پرداخت جزای نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال در حق صندوق دولت و ضبط دام‌های مکشوفه محکوم گردید.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۰۷۷۳


ارسال