آخرین جزییات از قاچاقیان مرز های آبی سواحل مکران؛

توقیف کشتی هندی با 400 هزار لیتر سوخت قاچاق/ بازداشت کاپیتان هندی و 6 خدمه غیرمجاز

19 دی 1394 ساعت 11:30

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از دستگیری 7 تبعه غیرمجاز کشور هندوستان در کشتی حامل 400 هزار لیتر سوخت قاچاق در چابهار خبر داد.


سردار رهام بخش حبیبی در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون از توقیف لنج هندی با 400 هزار لیتر سوخت قاچاق در چابهار خبر داد و اظهار داشت: ماموران پایگاه دریابانی چابهار در راستای انجام گشت‌زنی و پایش الکترونیکی آبهای سرزمینی روز گذشته موفق شدند یک فروند لنج تجاری هندی که به صورت غیرمجاز وارد حریم آبهای کشورمان شده بود را شناسایی و متوقف کنند.
وی ادامه داد: در بازرسی‌های به عمل آمده از این لنج تجاری علاوه بر دستگیری تعداد هفت نفر تبعه غیرمجاز کشور هندوستان، مقدار 400 هزار لیتر گازوئیل نیز کشف شد.
سردار حبیبی با بیان اینکه از این قبیل موارد توقیفی در استان زیاد است، تصریح کرد: برخی از قاچاقچیان سوخت کشورهای مختلف محموله های سوخت قاچاق خود را در داخل آب های ایران تحویل می دهند که سیستم های راداری مرزبانی موقیعت این شناور ها را شناسایی و در زمان تحویل سوخت، آن ها را توقیف می کند.
وی با بیان اینکه تعدادی از قاچاقچیان سوخت ایرانی با این افراد همکاری می کنند، افزود: تردد غیرمجاز از حریم مرزها و قاچاق فرآورده‌های نفتی به خارج از کشور توسط افراد سودجو علاوه بر داشتن تبعات اجتماعی، موجب هدر رفت سرمایه‌های ملی و ضربه به پیکره تولید و صنعت می‌شود، بنابراین ماموران این فرماندهی مقتدرانه با اینگونه اقدامات غیرقانونی برخورد خواهند کرد.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در ادامه در خصوص لنج چینی که در ماه های اخیر توقیف شده ، گفت: پرونده لنج چینی پس از بررسی با هماهنگی مراجع قضایی به بندر عباس ارجاء داده شد تا از طریق بندر عباس پیگیری شود.
تردد کشتی های متجاوز در آب های ایران تنها به دلیل قاچاق سوخت صورت نمی گیرد بلکه به گفته مجاهدی معاون صید و بنادرماهیگیری سازمان شیلات ایران چندی پیش نیز 11 کشتی اماراتی و بحرینی جهت صید غیر مجاز در محدوده آب های جزیره کیش توقیف شدند که پرونده این 11 کشتی جهت بررسی به مراجع قضایی تحویل شد.
انتهای پیام/9031


کد مطلب: 80884

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/80884/توقیف-کشتی-هندی-400-هزار-لیتر-سوخت-قاچاق-بازداشت-کاپیتان-6-خدمه-غیرمجاز

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/