يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۲
فاطمه لکزایی کارآفرین نمونه ای است که با تولید شیرینی جات تهیه شده از خرما علاوه بر کسب درآمد مناسب، اقدام به کارآفرینی برای چندین نفر کرده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی عصر هامون، شیرینی یکی از محصولات مصرفی محبوب بین خانواده ها و کودکان است. در گذشته ای نه چندان دور زنان سیستانی و بلوچ به دلیل نخل های خرما اقدام به پخت شیرینی های خرمایی می کردند امروز اما به ویژه در کلانشهرها خانم های خانه دار، خرید محصولات آماده را بر تولید خانگی آن ترجیح می دهند. این مساله موجب شده است که بازار تولید شیرینی های خرما ییبرای کارآفرینان رونق بیشتری به خود بگیرد.
فاطمه لکزایی بانوی سیستانی است که از 2 سال پیش کمر همت بست تا حرف رهبر انقلاب زمین نماند، می گوید: رسیدن به استقلال و خودکفایی تنها با پشت میز نشینی محقق نمی شود بلکه باید قدم در راه اقتصاد مقاومتی و تولید گذاشت نباید بگذاریم حرف رهبر انقلاب زمین بماند.
وی با بیان اینکه همه باید همت کنند و از سرمایه های استان شان به بهترین نحو استفاده نمایند ادامه می دهد: سیستان و بلوچستان یکی از استان هایی است که بهترین محصول صادراتی آن خرما استکه نه تنها این محصول بهترین غذا در سبد غذایی خانوار است بلکه از فرآورده اش هم می توان بهترین استفاده ها را کرد.
فاطمه می گوید: من از خرماها برای تهیه شیرینی استفاده می کنم و توانسته ام 7 نمونه شیرینی از این محصول تولید نمایم که نه تنها کسب در آمدی برای خانواده ام شده بلکه برای 7 نفر نیز اشتغال ایجاد کرده ام.
وی از زحمات سرهنگ جعفری مسئول بسیج سازندگی سپاه قدردانی کرد و گفت: کمک های ایشان سبب رونق کارم شده است که می طلبد دولت نیز از تولیدکنندگان و کار آفرینان حمایت نماید تا بتوان این محصول را به سایر کشور ها نیز صادر کنیم.
لک زایی با بیان اینکه تعطیلی کارخانه جات بسته بندی در استان سبب شده تا برای تهیه از اصفهان کمک بخواهیم گفت: دولت باید شرایطی را فراهم کند تا هزینه های تولید کننده کاهش یابد و برای تهیه بسته بندی صنایع هزینه های هنگفت پرداخت نکنیم.
این بانوی کار آفرین زاهدانی در پایان به خانم های جامعه توصیه کرد که به دنبال کار دولتی نباشند کار بیرون را برای مردان بگذارند ما زنان درون خانه بهتر می توانیم با تهیه محصولات خانگی سلامت را به جامعه هدیه دهیم.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۰۷۷


ارسال