پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ,28 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۶
یک کارشناس مسائل دینی مطرح کرد:
دشمن با برنامه های ضد اخلاقی نسل جوان را از ارزش های دینی جدا می کند
 
یک کارشناس مسائل دینی گفت: مردم و خانواده ها باید اثرات سوء ماهواره را بشناسند زیرا دشمنان با برنامه های ضد اخلاقی نسل جوان را از ارزش ها و باورهای دینی جدا می کند.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از      زاهدانه، شبکه های ماهواره ای چند سالی است که در تلاش هستند مخاطبان بیشتری را جذب کنند، آنچه این تلاش ها را نگران کننده تر می سازد این نکته قابل توجه است که ماهواره تاثیرات منفی زیادی دارد که خیلی از خانواده ها متوجه آن نمی شوند و کم کم وقتی مشکلات از راه می رسند تازه می توان فهمید که ماهواره نقش مهمی را در ایجاد این مشکلات داشته است.
در این زمینه میثم درانی در گفت و گو با خبرنگار ما از خانواده به عنوان امن ترین حریم در جامعه یاد کرد و اظهار داشت: بحث ماهواره مدت هاست که نهادهای فرهنگی جمهوری اسلامی را درگیر خود کرده است زیرا تماشای بی وقفه و الگوگیری نامناسب از شخصیت های این ابزار شیطانی حریم امن خانواده را تهدید می کند.
وی گفت: اغلب علما، فرهیختگان و صاحب نظران معتقدند ماهواره، شبکه های تلویزیون و شبکه های اجتماعی جزئی از دجال هستند زیرا با فریبکاری و جلوه دادن بدی ها و زشتی ها خیال پردازی کرده و در مسائل فرهنگی و اجتماعی اختلال به وجود می آورند.
این کارشناس دینی از جمله آسیب های ماهواره را ترویج خشونت در فیلم ها، مستندات و پیام های بازرگانی در شبکه های ماهواره ای عنوان کرد و افزود: بلوغ زودرس و دسترسی به اطلاعات جنسی بدون تفکیک جنسیتی و سنی، ایجاد باورهای غلط در مورد مسائل عاطفی، تغییر باورها و ارزش های اسلامی و ایرانی، اختلاف و گسستگی بین همسران، ایجاد عشق های مثلثی و روابط نامشروع از دیگر آسیب هایی است که خود را به مرور زمان نشان می دهد.
وی بیان داشت: بیشترین طلاق های صورت گرفته در جامعه بعلت الگو گرفتن از برنامه ها و شخصیت های ماهواره ای می باشد که زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده است.
درانی تصریح کرد: باید فرهنگ سازی از شبکه های سالم همچون افق، نسیم و آی فیلم را برای جوانان با شور و شوق همراه کرد و در مقابل آن نیز خوبی ها و بدی های این شبکه ها را برای عموم مردم عنوان کنیم.
وی تاکید کرد: تقویت آموزه های دین و اخلاقی باید در دستور کار مسئولان فرهنگی و اجتماعی، روحانیت و مسئولین دانشگاهی قرار بگیرد زیرا قبح شکنی در این مسیر آزاد شده و تمام رذائل اخلاقی شکسته است.
این کارشناس دینی راه های مقابله با آسیب های ماهواره را در مواردی همچون، تقویت فرهنگ خودی و نشان دادن ارزشهای بالای آن به سطوح پایین جامعه، دفاع از ارزشهای ملی و ارتقاء سطح آگاهی افراد عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه دشمنان با برنامه های ضد اخلاقی و دینی ماهواره سعی می کنند تا نسل جوان را از تمام ارزش ها و عزت های دینی جدا کنند، خاطر نشان کرد: مردم و خانواده ها باید اثرات سوء ماهواره را بشناسند و از این توطئه بزرگ دشمنان غافل نباشند.
گزارش: نجمه خسروپرست 
انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۲۸۲
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال