يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه دلگان گفت: حکام کشورهای عربی با به راه انداختن جنگ های نیابتی توسط تروریست ها و با مدیریت پنهان کشورهای غربی و استعمار سعی بر نابودی و چپاول سرمایه های مادی و معنوی جهان اسلام را دارند.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به حقوقی که فرزندان به عهده پدر و مادر دارند، اظهار داشت: پدر و مادر سعی و تلاششان این باشد که بهترین ارث که همانا تربیت صحیح و اسلامی فرزندان است که در اسلام و قرآن به آن سفارش زیادی شده است.

وی تامین غذای حلال توسط پدر و مادر را یکی دیگر از حقوق فرزندان دانست و افزود: چه بسا که پدر یا مادر دانسته یا ندانسته از غذای حرامی استفاده کند و این در نطفه فرزندان تاثیر دارد و این رعایت نکردن اثرات بد خودش را بد از تولد بر روی فرزندان خواهد گذاشت و ممکن است فرزند به راه نادرست که مورد قبول اسلام نیست برود.

حجت الاسلام  بامری به نامگذاری فرزند که یکی دیگر از حقوقی بر عهده پدر و مادر است اشاره و تصریح کرد: پدر و مادر در نامگذاری فرزندان دقت لازم را داشته باشند و از اسامی غیر اسلامی و اسامی که در جامعه ایرانی وجهه خوبی ندارد استفاده نکنند که ممکن است فرزند از این نامگذاری صدمات روحی را ببیند.

امام جمعه دلگان به آموختن چگونگی حضور در اجتماع تاکید کرد و گفت: آموزش آداب و اخلاق باید بصورت عملی توسط والدین، مربیان و معلمان انجام شود و آن اعمالی را که به کودکان وفرزندان می آموزند طوری باشد که خودشان هم به آن عمل کنند و در غیر اینصورت این آموزش ها نتایج مطلوبی نخواهد داشت و چه بسا ممکن است نتیجه عکس داشته باشد.

وی در ادامه به حضور و دیدار خانواده شهدای مدافع اسلام ناب محمدی از شهرستان دلگان و سایر شهدای مدافع با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار کرد: ایشان در این دیدار که بصورت خصوصی انجام شده بود به این خانواده ها فرموده بود که سلام من را به مردم دلگان برسانید.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به تمرکز نظام سلطه و استکبار بر روی جمهوری اسلامی ایران، افزود: کشورهای سلطه جو و در راس آنها آمریکا با تمرکز به کانون محور مقاومت این را نشان می دهند که سعی دارند این جبهه را از لحاظ سیاسی، فرهنگی، جهادی و سایر زمینه ها به فرسایش و عقب نشینی بکشانند. و حکام کشورهای عربی با به راه انداختن جنگ های نیابتی توسط تروریست ها و با مدیریت پنهان کشورهای غربی سعی دارند سرمایه های مادی و معنوی جهان اسلام را به چپاول و نابودی بکشانند.

خطیب جمعه دلگان به کشتار مسلمانان توسط استعمار گران اشاره و تصریح کرد: کشورهای غربی در راس آنها آمریکا با حضور در سرزمین های اسلامی و از بین بردن اموال مسلمانان و آواره کردن میلیون ها انسان بی گناه هیچ تردیدی را برای توطئه های آنها باقی نگذاشته است.

وی در ادامه به فرصت ها و تهدیدهای پسا برجام تاکید و خاطرنشان کرد: مثبت شدن تصویر جمهوری اسلامی در سطح منطقه و جهان، غالب شدن جریان گفتگو بجای زور، پر رنگ شدن نقش جمهوری اسلامی در مبادلات جهانی و منطقه ای و تاثیر نقش امنیت آفرین کشورمان به عنوان فرصت های پسا برجام است و نفوذ کشورهای غربی و آمریکا با عناوینی از قبیل فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و در جامعه، ضعف های مدیریتی برخی از مسئولان و تضعیف روحیه استکبار که توسط برخی از افراد بصورت ناخواسته انجام می شود از جمله تهدیدات پسابرجام می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در پایان نظارت را جز وظایف شورای نگهبان دانست و تاکید کرد: باید نظارت با دقت انجام شود و افرادی را که صلاحیت کافی را ندارند تایید صلاحیت نشوند و طوری نباشد که افرادی را صلاحیت ندارند تایید شوند و خسارتهایی را بوجود آورند.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۳۲۴
مرجع : دلگان پرس


ارسال