پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۸
تراژدی تلخ پایان زندگی دختر 11 ساله تکرار می شود؟
وقتی «وقف»مرهم بیماران سرطانی می‌شود/نیت خیری به بلندای آرزوهای بهاره
 
هزینه های گزاف بیماری سرطان این روز ها کمر پدران زیادی را خم کرده که دست های بسیاری را به سوی واقفان دراز کرده تا مرهمی بر زخم های این بیماران شوند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، واقفان از گذشته تا امروز سهم بزرگی در رفع مشکلات جامعه و شهروندان داشته‌اند، افرادی نیکوکار که از طریق وقف سعی در جمع‌آوری اندوخته‌ای ماندگار برای آخرت خود دارند، اما اغلب آنها بخوبی نمی‌دانند چنانچه نیت‌شان با نیازهای جامعه همخوانی داشته باشد، می‌توانند در رفع مشکلات جامعه سهم بیشتری داشته باشند.
یکی از مشکلاتی که این روز ها بسیاری از افراد جامعه با آن دست به گریبان هستند رشد سرطان در کشور است به طوری که بر اساس آمارها ایران رکوردار رشد سرطان در کشور است، از آمارهای ارائه شده که بگذریم هزینه های گزاف این بیماری کمر پدران زیادی را خم کرده است.
یکی از کارهایی که در سال های اخیر در کشور در برخی شهرها رونق بیشتری گرفته است وقف جهت درمان و رفع مشکلات بیماران سرطانی بوده که باعث شده مشکلات بسیاری از بیماران حل شود.

تراژدی تلخ پایان زندگی دختر 11 ساله زاهدانی/ بی پولی جان بهاره را گرفت
بهاره دختر 11 ساله ای بود که چندی پیش به دلیل عدم توان مالی خانواده بر اثر بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت و تمام آرزوی های خود را با خود برد.
راضیه صمدی مادر بهاره در این خصوص گفته بود که: 23 دی ماه بهاره پس از 3 عمل جراحی فوت شد.
وی در تشریح مرگ وی ادامه داد: پس از بازگشت از مشهد بار دیگر حال بهاره وخیم شد و به دلیل نبود خیر مجبور به سه عمل در شهر زاهدان شدیم که پس از عمل، غده کل بدن وی را گرفت که متاسفانه ماه قبل فوت شد.

«وقف»مرهم بیماران سرطانی می‌شود
حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون از خرید دستگاهی ویژه برای بیماران سرطانی خبر داد و گفت: نیت خیر یک واقف مرهمی برای درد بیماران سرطانی شد تا برخی بیماران مسافت های طولانی را به شهرهای دیگر نپیمایند.
وی ادامه داد: تا کنون وقف های زیادی برای بیماران سرطانی در استان شده است که از آن جمله می توان به وقف یک ساختمان جهت اسکان و پذیرایی از خانواده بیماران سرطانی اشاره کرد.
حجت الاسلام تدینی افزود: برخی از وقف هایی که صورت گرفته از محل درآمد موقوفه صرف نیت واقف که درمان بیماران سرطانی است، می شود.
مدیر کل اوقاف و اموز خیریه استان تصریح کرد: یکی از واقفان دستگاه دیالیز وقف کرده اند که این دستگاه خریداری شده و بسیاری از بیماران نیازمند از آن استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه اگر وقف متناسب با نیاز جامعه باشد بسیاری از مشکلات را حل می کند، اظهار داشت: اطلاع رسانی در این خصوص زیاد نیست و همکاری رسانه ها را می طلبد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۳۳۰


ارسال