چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۵
در فضایی معنوی/
آئين جشن تكليف دانش آموزان دختر نیمروزی/جشن تکلیف جشن عبادت و بندگی است
 
مدیرآموزش و پرورش نیمروز گفت: جشن عبادت جشن مهمی برای دختران مکلف است چرا که نشان از رشد فکری آنها و آمادگی برای به جای آوردن فرامین خداوند دارد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرنیمروز،‌ مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر با حضور مسئولین و فرهنگیان در سالن چند منظوره شهرستان نیمروز برگزار شد.
در آئين جشن تکلیف احمد امیرشاهی مدیرآموزش و پرورش نیمروز بیان کرد: شما دانش‌آموزان که به سن عبادت رسیده‌اید، به صورت رسمی از سوی خداوند دعوت شدید تا در میهمانی خدا شرکت کنید.
وی افزود: جشن عبادت و بندگی جشن مهمی است و خداوند دعای دلهای پاک شما را اجابت می کند و امیدواریم که اطرافیان را از دعای خیرتان محروم نکنید.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی تصریح کرد: یکی از بحث های مهمی که امروزه در جامعه درگیر هستیم مسئله تعلیم و تربیت صحیح فرزندان است و اگر تربیت از سنین کودکی شروع شود وقتی به سن تکلیف برسند انجام تکالیف برای آنها راحت تر است.
امام جمعه نیمروز با بیان اینکه باید اخلاق و انسانیت را از کودکی به آنها آموزش دهیم و پدر و مادر در تربیت فرزندان نقش اساسی دارند خاطرنشان کرد: باید والدین به همراه فرزندان خود در نماز جماعت و جمعه شرکت کنند تا اهمیت فریضه الهی نماز جمعه و جماعت برای فرزندان تبیین شود.
وی اذعان داشت: نماز بركات فراواني دارد و از طريق آن مشكلات انسان برطرف مي شود كه دختران بايد به اداي نماز اول وقت كه بسيار به آن تأكيد شده توجه ويژه داشته باشند و غفلت نورزند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۳۹۱
مرجع : خبرنیمروز


ارسال