چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۱
هشدار تعزیرات حکومتی به شهروندان؛
خطر برنج های قاچاق پاکستانی را جدی بگیرید/ بازگشت برنج های آلوده به سفره ایرانیان!
 
این روز ها که سایه سیاه واردات برخی اقلام آلوده بر مواد مصرفی مردم سنگین تر شده قاچاقچیان هم از غافله عقب نمانده و با وارد کردن 32 تن برنج آلوده پاکستانی بیماری را میهمان سفره های مردم کردند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، در حالی هنوز نگرانی مردم از واردات مواد مصرفی آلوده چون روغن پالم و بومیس رفع نشده است که قاچاقچیان نیز به صف واردکنندگان مواد مصرفی آلوده اضافه شدند.
برنج پس از گندم مهمترين محصول کشاورزي است و نقش بسيار بارز و چشمگيري در تغذيه مردم جهان و نيز کشورمان دارد و همينطور اين محصول پس از گندم بيشترين سطح اراضي کشاورزي را در جهان به خود اختصاص داده است.
چند سالی است خبر آلوده بودن برنج منتشر می‌شود اما تا به حال این خبرها بیشتر در مورد برنج‌های وارداتی بود، همان برنج های آلوده قانونی که در خاطر بیشتر ایرانیان است، اما در روز های اخیر اخبار منتشر شده حکایت از ورود 32 تن برنج آلوده از طریق قاچاق به کشور دارد که نگرانی شهروندان را دو چندان کرده است.

خطر برنج های قاچاق پاکستانی را جدی بگیرید
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: افرادی که در یکی از روستاهای شهرستان سرباز اقدام به ورود غیرقانونی برنج از کشور پاکستان و دپوی آن می نمودند پس از شناسایی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری مأمورین پلیس آگاهی شهرستان سرباز ، دستگیر و بالغ بر  32 تن برنج با ارزش بیش از 1 میلیارد و 165 میلیون ریال از آنان کشف و پرونده متشکله جهت انجام تشریفات قانونی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی شهرستان ایرانشهر ارسال شد.
سید مرتضی مدنی فدکی بیان داشت: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی ایرانشهر پس از بررسی پرونده و اخذ اظهارات متهمین و همچنین با توجه به نوع کالای قاچاق و شواهد و مدارک موجود اقدام به صدور رأی کرد.

کشف بیش از 32 تن برنج قاچاق منجر به محکومیت میلیاردی قاچاقچیان شد
وی افزود: با توجه به رأی صادره، متهم ردیف اول به علت قبول نمودن مالکیت کالا علاوه بر ضبط برنج های مکشوفه به میزان یک میلیارد و دویست میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد همچنین متهمین ردیف های دوم و سوم پرونده نیز به دلیل معاونت در جرم هر کدام 360 میلیون ریال جمعاً 720 میلیون ریال محکوم شدند.
مدنی فدکی ورود بی رویه برنج قاچاق از کشور های همسایه شرقی را یک خطر جدی برای سلامت هموطنان دانست.
وی در این رابطه گفت: از ابتدای سال تاکنون 219 فقره پرونده با موضوع قاچاق برنج  هندی و پاکستانی و با ارزش 11 میلیارد ریال در شعب تعزیرات حکومتی استان مورد رسیدگی قرار گرفته که با توجه به طی نشدن مراحل نظارتی خصوصاً موازین بهداشتی می تواند یک تهدید جدی تلقی شود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۴۰۱


ارسال