جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
6
Share/Save/Bookmark
۴
در حالی لایحه مناطق آزاد در مجلس تصویب نشد که خبرهای از تماس یکی از داوطلبان نمایندگی سیستان با برخی از نمایندگان فعلی برای رای ندادن به لایحه مناطق آزاد به گوش می رسد.
به گزارش عصرهامون، وعده و وعیدهای دولت و مجلس حسابی دل مردم را از تصویب منطقه آزاد سیستان قرص کرده بود، و تقریبا کوچک و بزرگ در سیستان از آبادنی محروم ترین نقطه ایران سخن می گفتند.
حتی دولتمردان هم آنقدر خیالشان از تصویب این طرح جمع بود که جشن خود جوشی برای قدردانی از زحمات استاندار سیستان و بلوچستان برپا کردند و حتی برای منطقه آزاد سیستان قبل از تصویب در مجلس، دبیر هم تعیین کردند!
بماند که دولتمردان با این ترفندها خواستند تلاش های روتوش شده خود را به رخ بکشند اما اگر تاخیر در ارسال این لایحه به مجلس نبود و لایحه کمی قوی تر و کارشناسی تر تقدیم مجلس شده بود، حالا قضیه کمی متفاوتر بود و دل مردم سیستان شادتر از همیشه بود.
اما برخلاف پیش بینی ها دوشنبه 5 دی ماه امسال خبری خوش از خانه ملت برای مردم استان سیستان و بلوچستان مخابره نشد، در حالی که دلهای مردم سیستان منتظر مهر تایید بهارستان پای تصویب منطقه آزاد بودند نمایندگان با این طرح مخالفت کردند.
در حالی روی دل مردمان این خطه گرد و غبار نا امیدی پاشیده شد، که سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان پشت تریبون بهارستان حاضر شد و از کارشکنی ها در روند اجرایی شدن لایحه مناطق آزاد گفت و از سنگ اندازی های داوطلبان رقیب گلایه کرد.
سخنان نماینده سیستان با واکنش های در فضای سیاسی استان مواجه شد و بسیاری رفتار داوطلب رقیب ماراتن مجلس را خیانت به مردم سیستان و حتی کل استان دانستند.
علی ای حال چند روز از سخنان نماینده سیستان می گذرد که گمانه زنی های مختلفی در سطح استان مطرح می شود، یکی از آگاهان سیاسی استان با تایید سخنان نماینده سیستان می گوید یکی از داوطلبان نمایندگی در منطقه سیستان صراحتاً از رد شدن این طرح در روزهای گذشته خبر داده بود.
برخی در این باره می گویند، داوطلب مورد اشاره تماس های مشکوکی با برخی از نمایندگان فعلی مجلس داشته است و صراحتاً از آنها خواسته تا به لایحه مناطق آزاد که شامل منطقه آزاد سیستان هم می شوند رای ندهند.
این داوطلب مجلس دهم که وابستگی نزدیکی به یکی از جریان های سیاسی کشور دارد در ماه های گذشته جلسات مختلفی در سطح منطقه سیستان برای جلب رضایت مردم برگزار کرده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۴۸۶


ارسال