دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
با تایید 23 داوطلب دیگر در استان سیستان و بلوچستان مجموع داوطلبان تایید صلاحیت به 126 نفر رسید.
به گزارش عصرهامون، شورای نگهبان با ورود 23 داوطلب دیگر به چرخه رقابت نمایندگی مجلس مجموع تایید صلاحیت شدگان استان را به 126 نفر رساند.
قرار گرفتن این تعداد داوطلب در ماراتن رقابتی مجلس دهم نشان از رقابتی سخت و نفسگیر در هفتم اسفند دارد، جایی که این تعداد داوطلب مجبور هستند برای تصاحب 8 کرسی استان در بهارستان و کسب آرای مردمی، تلاش بیشتری کنند.
پیش از این جمشیدنژاد رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان در مرحله اول بررسی صلاحیت ها گفته بود، صلاحیت 105 نفر از مجموع 272 نفر داوطلب نامزدی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 6 حوزه انتخابیه این استان از سوی هیات نظارت تایید شد که با تایید 23 داوطلب دیگر میدان رقابت شلوغ تر از همیشه شد تا انتخاباتی پرشور برگزار شود. گفتنی است دو نفر از داوطلبان که در مرحله نخست تایید صلاحیت شده بودند در این مرحله از سوی شورای نگهبان رد شدند.
البته پیش از این برخی از مسئولین سیاسی استان به روند بررسی صلاحیت های داوطلبان اعتراض کرده بودند و از شورای نگهبان درخواست تعامل بیشتری کرده بودند، حال که مسئولین هیات نظارت با نگاه ملی 23 داوطلب دیگر را به چرخه رقابت بازگرداندند باید دید بازهم سیاسیون استان دست به چماق می شوند؟!
عده ای در خصوص افرادی که در مرحله دوم هم پشت سد سدید شورای نگهبان ماندند می گویند: کارنامه سیاه برخی از داوطلبان و نقش فعال آنها در فتنه 88 مانع حضور این افراد بود، حال باید دید در این مرحله هم دوست داران طیف اصلاح طلب استان بازهم هیات نظارت را هدف می گیرند! اما این بار قضیه کمی متفاوت است زیرا پشت سد مانده ها نمره های مردودی زیادی در کارنامه خود دارند که دفاع مجدد مدافعان تفکرات این افراد را عیان تر از همیشه خواهد کرد و ممکن است آینده سیاسی برخی ها را خط خطی کند.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۸۹۱


ارسال