سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۳
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
امام راحل اسلام ناب محمدی را احیا کرد/ رمز ماندگاری انقلاب هوشیاری و بصیرت ملت است+ تصاویر
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: رمزماندگاری انقلاب را وفاق ملی، هوشیاری، بصیرت، دشمن شناسی و امام شناسی عنوان کرد و گفت: اقتدار شهدا زمانی باقی می ماند که روحیه استکبار ستیزی و بیگانه ستیزی مستحکم باقی بماند و دشمن نتواند رسوخ کند.
به گزارش سرویس ایثار و شهادت عصرهامون به نقل از زاهدانه، سردار حسین معروفی در مراسم یادواره شهدا و روز شهرستان زاهدان که پیش از ظهر امروز در مسجد جامع زاهدان برگزار شد، شهدا را مظهر اقتدار ایران اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: شهدا متعلق به یک خانواده و یا شهرستان نیستند آنها متعلق به همه بشریت، جبهه مقاومت و حق هستند.
وی با اشاره به گرامی داشت سالروز شهادت اولین شهید استان " مرادقلی" گفت: شهیدان اخلاقی و مرادقلی قدرت ملت ایران و مایه عزت و افتخار کشورهستند.
سردار معروفی شهدا را محور وحدت برشمرد و تصریح کرد: شهدا برای حفظ ناموس، ارزش و تمامیت ارضی کشور از جان و آبروی خود گذشتند.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم هر ملتی را بشناسیم باید به شناسنامه آن ملت مراجعه کنیم؛ شناسنامه ملت ایران شهدای آن هستند و عقبه ملت ایران 230 هزار شهیدیست که باعث عزت و سربلندی اسلام ناب هستند.
وی شهدا را چراغ هدایتگر و قطب نمای بشریت بیان کرد و افزود: ایثارگرترین افراد بشری و مومنین شهدا هستند؛ اگر امروز دشمن جرات تعدی نسبت به کشور ما را ندارد بواسطه شهدا می باشد چرا که آنها مظهر قدرت و اقتدار ایران بشمار می آیند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: شهدا قهرمانان واقعی ملت هستند و روحیه استکبار ستیزی و بیگانه ستیزی آنهاست که امروز به ما قدرت داده است.
سردار معروفی گفت: مثلث نهضت امام خمینی(ره) بر پایه سه اصل مهم مکتبی، انقلاب و مردمی بودن پایه گذاری شد؛ شهدا نیز این سه مولفه مهم را در وجود خود نهادینه کردند و مظهر و رمز ماندگاری انقلاب شدند.
وی شهدا را مولفه قدرت نرم کشور خواند و افزود: در شرایط حساس بین المللی وظیفه و رسالت ما در راستای ماندگاری انقلاب اسلامی استمرار حرکت اولیا و انبیای الهی است.
وی اضافه کرد: نهضتی که پیامبر اکرم(ص) پایه گذاری و ائمه اطهار آنرا ادامه و بزرگان دین به خاطر آن مجاهدت کردند و به زمین خورد حضرت امام بار دیگر آنرا با عنوان اسلام ناب محمدی احیا و زنده کرد.
وی ادامه داد: این انقلاب در مقایسه با سایر انقلاب های دنیا و حتی نهضت های کوچک 37 سال مقابله کرد و ماندگار و مستحکم شد.
وی رمز ماندگاری انقلاب را وفاق ملی، هوشیاری، بصیرت، دشمن شناسی و امام شناسی دانست و تاکید کرد: اقتدار شهدا زمانی باقی می ماند که روحیه استکبار ستیزی و بیگانه ستیزی مستحکم باقی بماند و دشمن نتواند رسوخ کند.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری انتخابات را یکی دیگر از رموز ماندگاری انقلاب خواند و افزود: قدرتمندترین نظام دموکراسی واقعی اسلامی را در دنیا داریم و با حضور هوشمندانه قدرت و قوه اقتدار خود را در دنیا به نمایش می گذاریم.
وی بر انتخاب صحیح و متناسب با معیارهای انقلابی تاکید و افزود: انقلابی که دارای 200 هزار شهید و 800 هزار جانباز و 50 هزار آزاده است و این دفاع همچنان ادامه دارد.
سردار معروفی با اشاره به اینکه حضور پرشور و باشعور و انتخاب اصلح باعث آرامش در جامعه می شود افزود: دشمن به دنبال تصرف سرزمین نیست بلکه به دنبال تصرف ذهن و قلب و اراده ملت ایران و به دنبال آن تغییر ساختار است.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم از خانواده معظم شهدا نیز تقدیر شد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۰۱۳
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال