يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۱
استاد دانشگاه در واکنش به افشای مطالب فیس بوکی اوسط هاشمی:
وزیر کشور در خصوص مطالب فیس بوکی استاندار پاسخگو باشد/عدم تکذیب و عذرخواهی پافشاری بر مواضع گذشته است/قوه قضاییه پیگیری کند
 
استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وزیر کشور باید پاسخگوی مطالب ساختار شکنانه فیس بوکی استاندار سیستان و بلوچستان باشد گفت: عجیب است انسانی که نااهلی آن ثابت شده است در یکی از پست های سیاسی و ذیل نام ولایت فقیه تحکم می کند.
مرتضی خسروی استاد دانشگاه در گفتگو با عصرهامون و در خصوص وجود نحله پنهان فکری در مشی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این نحله دیگر پنهان نیست بلکه امروز با انتشار مطالب فیس بوکی این فرد عیان تر از همیشه شده است.
وی با اشاره به اینکه هاشمی نظر تایید آمیز خود را پای یک مطلب فیس بوکی یک فرد معلوم الحال که سخنانی خلاف اخلاق بیان کرده است گفت: مسلما این فرد در آن اظهار نظر شریک است.
این استاد سیستان و بلوچستان ادامه داد: حدیثی از امام صادق (ع) است که می فرمایند اگر کسی در خصوص مسائل مختلف نظری داشت و شما در دلتان آن را تایید کنید در آن شریک می شوید.
وی افزود: یادمان باشد که حضرت امام خمینی (ره) چه توصیه های داشته اند، ایشان فرمودند، نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد و در جایی دیگر فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به انقلاب شما آسیبی نرسد.
عضو هیات علمی دانشگاه با تاکید بر اینکه کسی که در جامعه اسلامی زندگی می کند و نسبت به ولایت فقیه این چنین نظری دارد بر طبق گفته امام (ره) مصداق بارز نااهل است، بیان کرد: عجیب است انسانی که نااهلی آن ثابت شده است در یکی از پست های سیاسی در حکومت جمهوری اسلامی ایران و ذیل نام ولایت فقیه تحکم می کند.
عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان ادامه داد: طبق اعتقاد سیاسی ما اگر فردی اعتقادی به ولایت فقیه نداشته باشد و در پستی قرار بگیرد غاصب آن پست می شود و کسی که غاصب باشد عدم اعتماد از او واجب است.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه مسئولین باید در خصوص واگذاری این پست به هاشمی پاسخگو باشند، اظهار کرد: رئیس جمهور و وزیر کشور باید در خصوص مطالب فیس بوکی استاندار سیستان و بلوچستان پاسخگوی مردم باشند.
وی در پاسخ به عصرهامون در خصوص تاریخ مطالب منتشر شده فیس بوکی استاندار سیستان و بلوچستان که در چند سال گذشته بوده و اکنون منتشر شده نیز گفت: اگر این فرد امروز ادعا کند و به زبان جاری کند که اعتقاد بنده چیزی متفاوت از آن موارد است که در سال 92 و قبل از آن گفته ام باید رسماً اعلام کند و از مواضع قبلی خود نیز عذرخواهی کنند و توبه علنی داشته باشند.
وی ادامه داد: با وجود رسانه ای شدن این موارد و اینکه عامه از این اظهار نظر ها اطلاع دارند و این فرد عذرخواهی یا تکذیب نمی کنند دال با پافشاری این مسئول بر مواضع گذشته است.
وی در پایان با یادآوری اینکه اگر مسئولی اعتقاد به جایگاه ولایت فقیه نداشته باشد اساسا مشروعیت ندارد، و کسی که مشروعیت ندارد نباید از او اطاعت شود، گفت: این مسئله یک وجهه قضایی بارز دارد چطور شخصی هجمه به ولایت فقیه می برد اما مسئولین سکوت می کنند، باید دستگاه قضایی در خصوص این موضوع روشنگری کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۰۶۱


ارسال