پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
خبرها حاکی از این است که غلامحسین کرباسچی شهردار سابق تهران، این روزها شدیدا در پی تهیه و تأیید لیست اصلاح طلبان برای انتخابات 7 اسفند است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مشخص شدن کاندیداهای جناح های مختلف، هر کدام از گروه ها به دنبال تشکیل لیستی انتخاباتی هستند.

در این میان جبهه اصلاحات دچار کشمکش های درونی میان اعضای خود شده است، عده ای از اصلاح طلبان محمدرضا عارف را به عنوان سر لیست خود می شناسند و برخی دیگر به دنبال روی کار آوردن غلامحسین کرباسچی هستند.

محمدرضا عارف در جمع اعضای شاخه جوانان ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان به عنوان رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان حضور یافته و بیان می کند: وظیفه ما این است که نخبگان را شناسایی کنیم و لیست‌های انتخاباتی را شکل دهیم، می‌خواهند اصلاح‌طلبان و مردم را ناامید کنند ولی نشان می‌دهیم با جدیت و حفظ امید و آرامش مطمئنا به اهداف خودمان دست پیدا خواهیم کرد.

اما گویا ورود کرباسچی که سابقه محکومیت اقتصادی را یدک می کشد و چندین سال به خاطر مشکلات مالی در زندان سپری کرده است، آرامش را از اردوگاه اصلاح طلبان گرفته و آنها را دچار اختلاف کرده است.

فعالیتهای انتخاباتی غلامحسین کرباسچی عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان، با وجود مفتوح بودن پرونده فساد اقتصادی اش و مهر تایید این مفسد اقتصادی بر لیست انتخاباتی اصلاح طلبان از شگفت انگیزترین اقدامات این روزهای  اصلاح طلبان است.

غلامحسین کرباسچی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۷ شهردار تهران بود، وی  در سال ۱۳۷۷ در دومین سال دوره اول ریاست جمهوری سید محمد خاتمی از سوی قاضی غلامحسین محسنی اژه‌ای به اتهام جرایم مالی از جمله مشارکت در اختلاس به مبلغ چهارده میلیارد و پانصد و سی میلیون ریال و تصرف غیرمجاز در اموال عمومی؛  تضییع اموال شهرداری تهران؛  مشارکت در تبانی در معاملات شهرداری؛ مشارکت در ارتشا، راهی دادگاهی و محاکمه و زندانی شد.

او در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری از نامزدی مهدی کروبی حمایت کرد و به عنوان معاون اول او در صورت پیروزی معرفی شده بود.

اکنون کرباسچی با آن پرونده قطور فساد اقتصادی، پا به میدان گذاشته تا پدر خوانده جریان اصلاح طلب شود و اعضای لیست این جبهه را تعیین و تایید کند.

 باید دید چه چیز موجب شده تا اصلاح طلبان به دست به دامن یک مفسد اقتصادی شده و وی را همه کاره خود قرار دهند؟ ورود افرادی که مشکلات اقتصادی فراوان در پرونده خود داشتند به عنوان مهره تایید کننده لیست کاندیدای مردم چه دلیلی دارد؟
انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۱۸۶


ارسال