جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
شهردار سابق تهران و مفسد اقتصادی دهه هفتاد بار دیگر با حزب کارگزاران سازندگی سعی در تشکیل لیست انتخاباتی و ورود به عرصه انتخابات را دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دلگان پرس، غلامحسین کرباسچی سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم را دارد، در دوران جنگ نماینده حضرت امام خمینی(ره) در ژاندارمری حمهوری اسلامی ایران را عهده دار بود، پس از پایان جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۸ از استانداری اصفهان به شهرداری تهران منتقل شد، در همین شهرداری تهران بود که اتهامات زیادی از جمله مشارکت در اختلاس به مبلغ چهارده میلیارد و پانصد و سی میلیون ریال، تصرف غیرمجاز در اموال عمومی، تضییع اموال شهرداری تهران، مشارکت در تبانی در معاملات شهرداری و مشارکت در ارتشا متوجه وی شد.

کرباسچی که چند سال قبل از دستگیری حزب کارگزاران سازندگی را با همفکری دوستانش در دولت هاشمی رفسنجانی را راه اندازی کرد و بعد از مدتی  عملا بعنوان چهره اول این حزب مطرح شد.

کرباسچی از اول انقلاب اسلامی در سمت های مختلفی که حضور داشته هزاران رنگ و چهره از خود عوض کرده است اول انقلاب که با لباس روحانیت بود چه بعد از آن به شهرداری اصفهان رفت هر جا که حضور داشته در یک رنگ بوده است و چه در شهر های مثل تهران که به عنوان شهردار تهران که با جرم های مختلفی که مرتکب شد رنگ دیگری را از خود نشان داد.

اما اینها همه چهره مرد هزار چهره این روزهای اصلاحاتی نیست، او در انتخابات 88 ریاست جمهوری مسئول ستاد انتخاباتی کروبی بود و اینها نه بخاطر اینکه دل خوشی از کروبی داشته باشد بلکه مشکلات شخصی که از قبل با میر حسین موسوی دیگر کاندیدای اصلاح طلب که مربوط به زمان شهرداری اصفهان بود بر می گشت، اما این مرد هزار چهره باز هم رنگ دیگری از سیاست را به کروبی نشان داد، در آنجایی که روز رای گیری به میر حسین موسوی رای داده بود. اما حمایت های سران فتنه و سران اصلاحات همیشه و در همه حال از این مرد هزار چهره بوده است چه در زمان دستگیری در سال 1377 و چه امروز که هنوز آثار جرم های کرباسچی هنوز ادامه دارد از وی حمایت کرده اند.

اما این روزها که به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم، باز هم سر و کله این مرد هزار چهره نمایان شد، درحالی که جریانات سیاسی سعی در مشخص کردن لیست های خود را دارند او که خودش و حزبش سابقه خوبی ندارند پا به عرصه گذاشته اند که با همراهی سایر اصلاحاتی ها لیست های مستقلی را ارائه دهند. در حالی که حضور کرباسچی به مزاق عده ای از اصلاحاتی ها خوش نیامده و سعی دارند که به صورت مستقل به عرصه انتخاباتی پا بگذارند.

اما چرا فردی که در دوران ابتدایی انقلاب اسلامی نماینده امام خمینی (ره) در نهاد ژاندارمری بود، کم کم رنگ عوض کرده و پایش به جرم هایی باز می شود که او را تبدیل به مبدع ورود پول های کثیف به عرصه انتخاباتی و یک مجرم و مفسد اقتصادی تبدیل می کند، این را باید در علاقه به قدرت و پول که در این چند سال اخیر کرباسچی به خوبی در آن به ایفای نقش پرداخته است جستجو کرد.

 انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۱۹۵
مرجع : دلگان پرس


ارسال