پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲
گزارش پهره از کسب درآمد کارآفرین بمپوری از مواد بازیافتی
وقتی با کمترین ها هم می توان درآمدزایی کرد
 
«محمد خالق مومنی» با ذوق و سلیقه حاصل از پشتکار توانسته با استفاده از مواد بازیافتی صنایع دستی بسازد که کاملأ قابل رقابت با نمونه های موجود در بازار است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پهره؛ کارآفرینی و تکیه به توان ملی یکی از امتیازات برجسته هر کشوری است که علاوه برکسب سود شخصی؛ با حمایت مسئولین امر سرمایه ای در خور توجه و به صرفه برای بخش های مورد نظر کشوراست.
در بخش بمپور شهرستان ایرانشهر آقای عبد الخالق مومنی از این دست افراد است. وی علی رغم کوتاهی پنج سانتی دستانش از یکدیگر باز هم با شناخت قابلیت های خود؛ اقدام به تولید صنایع قابل مصرف از مواد بازیافتی می کند.
او که حالا 44 سال سن دارد از هفت سال پیش تا به الآن با استفاده از مواد بازیافتی همچون جعبه های کاغذی و کارتن ها، فلزات و قوطی های فلزی، روزنامه ها و کاغذ های باطل شده، مواد پلاستیکی و هرچه که قابل بازیافت هست؛ توانسته برای خودش کسب و کار سودآوری فراهم نماید.
مومنی علت موفقیتش را بعد از لطف خدا؛ مدیون دعای خیر پدرش است و می گوید: یک کارگاه کوچکی دارد و توانسته بیش از 2 هزار درخچه و گلدان را تولید و به فروش برساند که از نظر کیفیت هم این تولیدات قابل رقابت با نمونه های موجود در بازار هستند.
مومنی ادامه می دهد و می گوید: با توجه به شناختی که مردم و اهالی بخش بمپور از کارهایم پیدا کرده اند؛ معمولأ بیشتر مشتریانم هم از همین بخش می باشند.
این کارآفرین بمپوری با صحبت هایی که با مسئولین شهرداری ایرانشهر داشته؛ تلاش دارد در زیبا سازی شهر هم از ذوق و سلیقه اش استفاده کند.
وی کارش را مصداق پیروی از فرمایشات رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی می داند و می گوید: در نظر دارد با معرفی خود به بهزیستی تعاملات دو سویه ای نیز با این ارگان دولتی داشته باشد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۲۲۰
مرجع : پهره


ارسال