چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ,3 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۱
گفتگو خط اول با کارآفرین ۲۰ ساله
جلوه ای از اقتصاد مقاومتی با پشتکار جوان زاهدانی/ تجربیات هفت ساله در یک کتاب جمع آوری می شود
 
محسن زور یک فعال عرصه اقتصاد مقاومتی است که با پشتکار و همت بسیار از 13 سالگی به پرورش ماکیان روی آورده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول، یکی از جنبه های اقتصاد مقاومتی تکیه بر توانمندی های درون است و جوانان یکی از ظرفیت های داخلی نظام محسوب می شوند.
 جوانان بسیاری هستند که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و کمک به تولید کشورگام مثبتی نهاده اند که یکی از آنها کارآفرین 20 ساله زاهدانی است که با این کار نه تنها خرج خانواده خود را می دهد بلکه هزینه تحصیل خود را نیز فراهم کرده است. 

محسن زور دانشجوی مدیریت دانشگاه آزاد زاهدان در گفتگو با خط اول می گوید: از 13 سالگی با خرید مرغ کارخود را آغاز نمودم بطوریکه که در ابتدا یک دستگاه 48 تایی جوجه کشی خریداری و بعد از مدتی یک دستگاه 250 ، سپس هزار تایی ،2 هزار تایی و 4 هزار تایی،که بدلیل خرید منزل و داشتن وام دستگاه 4 هزار تایی را فروختم.

وی افزود: در سن 19 سالگی خود دستگاه 2 هزار تایی جوجه کشی اختراع کردم که از سوی سردار نقدی به دلیل تولید دستگاه جوجه کشی و تولید ماکیان مورد تشویق قرار گرفتم.
این کارآفرین جوان ادامه داد: تا کنون همه انواع ماکیان از جمله مرغ،بلدرچین،بوقلمون به جز شتر مرغ پرورش دادم حتی به تازگی در یک اتاق 30 متری بیش از 7 هزار جوجه یک روزه نیز مشغول به پرورش آنها هستم.
 
وی گفت: تجربیات هفت سال فعالیت خود را در این عرصه در قالب یک کتاب تحت عنوان صفر تا 100 در اقتصاد مقاومتی نوشته ام ولی متاسفانه تا کنون هیچ سازمانی و ارگانی جهت چاپ این کتاب با من همکاری ننموده است.
زور با بیان اینکه 5 میلیون وام از شرکت نگار نصر برای این کار دریافت نموده است افزود:از آنجاییکه خود نیز دانشجو هستم و مخارج زندگی پدر و مادرم بر عهده من است نیاز دارم تا مسئولین از نظر مالی بیشتر در این زمینه مرا یاری کنند چرا که برای گسترش این کار مجبور شدم تا پول قرض نمایم و اگر حمایت مسئولین باشد می توانم عده ای بسیاری را به اشتغال در بیاورم. 
 

 

 

 انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۲۲۵


ارسال