سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۲
جشن تکلیف سیاسی رای اولی ها در هفت اسفند:
با حضور پای صندوقهای رای ثابت می کنیم پشتیبان ولایت فقیه هستیم
 
جوانان رای اولی دلگان گفتند: با حضور در پای صندوقهای رای ثابت می کنیم که پشتیبان و مدافع نظام اسلامی و ولایت فقیه هستیم.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دلگان پرس، برگزاری انتخابات در هفتم اسفند زمینه حضور افراد زیادی خواهد شد که تا قبل از این فرصت شرکت در انتخابات را نداشته اند، حضور نداشتن آنها دلیل خاصی نداشته است بلکه به سن قانونی رای دادن یا همان تکلیف سیاسی نرسیده بودند، رسیدن به سن تکلیف برای انجام امورات مذهبی برای پسران 15 و برای دختران در 9 سالگی است اما جشن تکلیف سیاسی در کشورمان برای شرکت در انتخابات 18 سالگی است و بعد از آن می توانند به افراد شرکت در انتخاباتهای مختلف رای بدهند.
خبرنگار ما با چند نفر از این رای اولی ها گفتگویی انجام داده است که در ادامه  این گزارش آن را می خوانید:
شوق برای حضوری باشکوه در انتخابات هفتم اسفند
حسین یکی از جوانانی است که می خواهد برای اولین با رای بدهد و در انتخابات هفتم اسفند شرکت کند او 19 ساله و دانشجو است، وی در گفتگو با خبرنگار ما به ذوق و شوق رای اولی ها برای حضور در انتخابات اشاره کرد و گفت: به مرحله ای از زندگی رسیده ام که می توانم در تعیین سرنوشت کشورم شرکت کنم، من در روز انتخابات با سایر دوستانم که اکثر آنها هم رای اولی هستند در انتخابات شرکت می کنم.
وی با اشاره به اینکه از اول انقلاب اسلامی انتخاباتهای مختلفی در کشورمان برگزار شده، افزود: در کشورمان رئیس جمهور، نماینده های مجلس، نماینده خبرگان رهبری و شوراها بصورت مستقیم توسط مردم انتخابات مشخص و تعیین می شوند، این نشان می دهد که از نظر اجرای دموکراسی در این چند سال بعد از انقلاب اسلامی در دنیا اول بوده ایم و این جای خوشحالی و غرور دارد.
این جوان رای اولی با تاکید بر اینکه در انتخابش سعی می کند فرد اصلح از نظر مقام معظم رهبری را انتخاب کند، تصریح کرد: من فردی را انتخاب می کنم که ویژگی های یک نماینده مجلس انقلابی را داشته باشد و فردی باشد که بتواند از حقوق مردم و انقلاب اسلامی بخوبی دفاع کند و راه و مسیرش بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی باشد.
با حضور پای صندوقهای ثابت می کنیم پشتیبان ولایت فقیه هستیم/ نماینده های مجلس ادامه دهنده راه شهید مدرس باشند
رضا فولادی یکی دیگر از رای اولی ها در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس بر حضور حداکثری مردم دلگان در انتخابات تاکید و اظهار کرد: ما همه به خصوص رای اولی ها سعی می کنیم در روز مهم و سرنوشت ساز انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفند حضوری باشکوه داشته باشیم، همانطور که مقام معظم رهبری بر حضور گسترده و باشکوه در انتخابات تاکید کرده اند.
وی با اشاره به نگاه جهانیان به این انتخابات، بیان کرد: جهانیان و بویژه دشمنان انقلاب اسلامی به این حضور مردم در انتخابات نگاه می کنند که آیا حضور مردم چگونه خواهد بود؟ ولی ما این را به همه آنها ثابت خواهیم کرد که با حضور در پای صندوقهای رای پشتیبان و مدافع نظام اسلامی و ولایت فقیه هستیم.
جوان رای اولی به درخواست های نسل جوان و نوجوان از نمایندگان مجلس اشاره و گفت: جوانان خواسته های خود از نماینده های مجلس که در روز هفتم اسفند انتخاب و به مجلس می روند را چنین بیان می کنند؛ به فکر مردم باشند و سعی کنند ادامه دهنده راه شهید مدرس که به واقع یک الگو و یک نماینده مدافع مردم و اسلام بود، باشند.
فولادی با اشاره به اجرای دموکراسی در کشورمان، تاکید کرد: انتخابات در کشور ما متفاوت تر و متمایز تر نسبت به سایر کشورها بخصوص کشورهایی که ادعای اجرای دموکراسی در کشورشان را دارند، بوده است، انتخابات کشور ما مردمی و رای مردم سرنوشت ساز بوده است.
حضور باشکوه در انتخابات برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی تاثیر گذار است
الیاس سابکی جوان 18 ساله دلگانی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه حضور در انتخابات هفتم اسفند نه‌ تنها رای اولی ها باید حضوری تأثیرگذار و بانشاط در پای صندوق‌های رای داشته باشند، اظهار کرد: بلکه همه جوانان افرادی را که می شناسند نیز به حضور باشکوه در انتخابات پیش رو تشویق و ترغیب نمایند.
وی بر حضور گسترده و باشکوه مردم و به خصوص جوانان در انتخابات پیش رو اشاره و بیان کرد: هر کسی که قصد ورود به مجلس شورای اسلامی را دارد باید مورد تأیید نظام جمهوری اسلامی و مردم باشد، و مهمتر حضور حداکثری و باشکوه مردم در انتخابات است که برای سربلندی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی این حضور امری بسیار مهم و تأثیر گذار خواهد بود.
سابکی با اشاره به اینکه برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خودم سعی خواهم کرد فردی را انتخاب کنم که برنامه‌هایش به واقعیت شباهت دارد، گفت: البته مشورت با افراد معتمد و برجسته در شناسایی چنین افردادی بسیار موثر است.
سعی می کنم حضوری فعال و موثر داشته باشم
علی بامری جوان رای اولی و طلبه در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با تاکید بر اینکه مردم و بخصوص نسل جوان و نوجوان همواره در صحنه‌های اصلی انقلاب اسلامی نقشی مهم و اساسی را ایفا کرده‌اند، اظهار کرد: جوانان رای اولی شهرستان دلگان با حضور حداکثری و باشکوه در انتخابات هفتم اسفندماه حماسه دیگری خواهند آفرید و بر وحدت ملت مسلمان ایران خواهند افزود و یکبار دیگر از انقلاب اسلامی حمایت خواهند کرد.
وی به حضور نسل سوم و هم نسلان خودش در انتخابات اشاره کرد و افزود: تابحال در انتخاباتی شرکت نکرده ام که بدانم چه احساسی دارد ولی لحظه شماری می کنم که در انتخابات هفتم اسفند حضوری فعال و موثر داشته باشم.
سخن پایانی:
مقام معظم رهبری:
حضور هر چه بیشتر مردم در انتخابات باعث اعتبار و توانایی بیشتر نمایندگان مجلس است، هرچه آرای نمایندگان مردم در مجلس بیشتر باشد قوت قلب، توانایی و اعتبار آنها بیشتر است و بهتر می توانند کار کنند.
گزارش از مجید بامری
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۲۶۵
مرجع : دلگان پرس


ارسال