امام جمعه نیمروز:

امر به معروف و نهی از منکر پشتوانه محکمی برای تثبیت ارزش ها و ریشه کنی مفاسد اجتماعی است

خبرنیمروز , 30 بهمن 1394 ساعت 14:06

امام جمعه شهرستان نیمروز گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه ی عمومی برای تمامی افراد جامعه است.


به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرنیمروز،‌ حجت السلام والمسلمین محمد راشکی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر، نقش ارزنده ای در اجرای احکام و حدود الهی دارد و پشتوانه محکمی برای تثبیت ارزش ها و ریشه کنی مفاسد اجتماعی است.
وی با بیان اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر با توجه به آیات قرآن و احادیث اهل بیت پیامبر(ص) گفت: اجرایی شدن فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر نیازمند یک عزم عمومی است.
امام جمعه نیمروز تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه بزرگ الهی است که بقیه فرائض با آنها برپا می‏شوند، و بوسیله این دو، راه‌ها امن می‏ گردد و کسب و کار مردم حلال می‏شود، حقوق افراد تامین می ‏گردد، و در سایه آن زمین‌ها آباد، و از دشمنان انتقام گرفته می ‏شود و در پرتو آن همه کارها رو به راه می‏ گردد.
حجت السلام راشکی خاطر نشان کرد: راه های گسترش امر به معروف و نهی از منکر و نظارت یا کمی و یا کیفی است.در کمی باید تبیین و ضرورت شناسی دین به جامعه شناخته شود.
انتهای پیام/4382


کد مطلب: 82290

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/82290/امر-معروف-نهی-منکر-پشتوانه-محکمی-تثبیت-ارزش-ریشه-کنی-مفاسد-اجتماعی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/