جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۱
گزارش عصرهامون از حال و هوای تبلیغات انتخاباتی:
از شیطنت اصلاح طلبان تا کارناوال خودروهای گران قیمت
 
نامزدها و هواداران آنها در نقاط مختلف کشور برای جلب آرای مردم اقدام به استفاده از شیوه‌هایی می کنند که در کنار عجیب بودن اندکی شیطنت آمیز هم است.
به گزارش عصرهامون، هرچه به جمعه انتخابات نزدیک می شویم حال و هوای شهرها و مردم هم انتخاباتی تر می شود، این روزها چشمتان به هر گوشه ای از شهر که بیفتد تصویری تبلیغاتی از داوطلبان مجلسین را می بیند برخی پر رزق و برق و عده ای اما ساده و بی روتوش.
بازار تبلیغات در پهناورترین استان کشور هم این روزها داغ داغ است، هواداران کاندیدا سنگ تمام گذاشته اند و فارغ از بداخلاقی های سیاسی گرم معرفی داوطلبان مورد نظر خود هستند.
هر روز که بیشتر از تبلیغات انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد، نامزدها و هواداران آنها در نقاط مختلف کشور برای جلب آرای مردم اقدام به استفاده از شیوه‌هایی جدید و در عین حال، عجیب می کنند.
در حالی که تنور تبلیغات و توسل به روش‌های جدید و گاهی عجیب و غریب از سوی نامزدهای تصدی کرسی مجلس گرم و گرم تر می شود اما عده ای در کنار این تبلیغات پروژه تخریب سایر نمایندگان را کلید زده اند.
از این ها که بگذریم اما برخی ها هم بدشان نمی آید ستاد تبلیغاتی خود را در مکانی دایر کنند که نشان دهد قصد شیطنت دارند.
اصلاح طلبان شهر زاهدان که پس از کلی چکش کاری و برانداز کردن افراد بالاخره گزینه های مورد وثوق خود را انتخاب کرده اند این روزها ستاد بزرگ و شیک خود را مقابل هیات نظارت استان سیستان و بلوچستان دایر کرده اند!
البته اصلاح طلبان زاهدانی برای دو نامزد مورد وثوق خود در تبلیغات شهری کم نذاشته اند آنها در کنار تبلیغات خوش رنگ و لعاب سعی کرده اند مکان های بزرگ و شلوغ شهر را انتخاب کنند تا به اصلاح توی چشم باشند!
البته در کنار ستادهای پر زرق و برق اصلاح طلبان، هوادارن برخی از نامزدها نیز با خودروهای گران قیمت و به شکل کاروانی در شهر تردد می کنند تا به نوعی اشرافی گری خود را به رخ بکشند.
همزمان با تبلیغات سالم، متاسفانه خبرهایی از وجود تخریب رقبا از سوی برخی نامزدها در نقاط مختلف کشور می رسد. از یکی از شهرهای استان خبر می رسد که در روزهای اخیر، اکثر نامزدها بیش از پرداختن به تشریح برنامه‌های خود، به تخریب رقبا پرداخته اند.
البته سخنان چندی پیش احمدی نژاد هم خطاب به نامزدها جالب بود که گفته بود: نامزدها هم در دوره نامزدی همدیگر را دوست داشته باشند و هم پس از ازدواج!
در این شرایط احزاب و تشکل‌های سیاسی استان به تبعیت از احزاب مادری کشور، بر فعالیت‌های خود افزوده اند.
اگرچه شمار زیادی از نامزدهای انتخابات مجلس به گفته خود،به طور مستقل در این انتخابات شرکت کرده اند اما از مدت‌ها قبل گروه‌های سیاسی متشکل از دو طیف عمده اصلاح طلبان و اصولگرایان با راه اندازی شوراهای مشورتی و هماهنگی، در صدد معرفی گزینه‌های منتخب خود به جامعه بودند.
جلسات مکرر اصلاح طلبان و اصولگرایان در استان هم به انتخاب نامزدهای موردنظر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی منجر شده و تبلیغات انتخاباتی این دو جناح به صورت آشکار (بنر، پوستر، کارت و سخنرانی ها) و نامحسوس (جلسات محفلی، همفکری، هماهنگی نامزدها، رایزنی‌های پشت پرده و...) در حال پیگیری است.
با این حال، اختلافاتی هم در میان این گروه‌ها مشاهده می شود که خود را به صورت لیست‌های انتخاباتی متفاوت نشان داده است.
 
 
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۳۴۶


ارسال