چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
بانوان بلوچ ضمن تاکید بر حضور باشکوه در انتخابات، بیان کردند: بی دقتی و یا انتخاب نکردن افراد اصلح ، تبعات ناگواری برای آینده کشور، نظام و انقلاب اسلامی را به همراه خواهد داشت.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دلگان پرس، در حالی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در کشورمان برگزار می شود که همه اقشار مردم با شور وشوق خاصی خود را برای این روز مهم آماده می کنند. زنان از اول انقلاب اسلامی نقش های مهمی و اساسی را ایفا کرده اند و پا به پای مردان حضوری فعال و موثر داشته اند، حضور زنان در انتخابات و پای صندوق های رای یکی از آن نقش ها بوده که در انتخابات های برگزار شده از اول انقلاب تاکنون به خوبی به اجرای آن پرداخته اند. خبرنگار ما گفتگویی را با تعدادی از زنان بلوچ انجام داده است که در ادامه گزارش آن را می خوانید:
انتخاب نکردن افراد اصلح، تبعات ناگواری برای انقلاب اسلامی دارد
زهرا نارویی از از زنان فرهنگی و بلوچ در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه این دومین بار است که درانتخابات شرکت می کند، اظهار کرد: من برای زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا و حفظ انقلاب اسلامی در انتخابات شرکت می کنم و به سایر اقشار مردم نیز برای حضور در انتخابات هفتم اسفند دعوت می کنم.
وی به انتخاب فرد اصلح و انقلابی در انتخابات پیش رو تاکید کرد و افزود: بی دقتی و یا انتخاب نکردن افراد اصلح ، تبعات ناگواری برای آینده کشور، نظام و انقلاب اسلامی را به همراه خواهد داشت و چه بسا نتیجه این انتخاب تا سالها اثراتی ناگوار داشته باشد.
نارویی به لزوم رعایت اخلاق اسلامی توسط کاندیداها و هواداران آنها تاکید کرد و گفت: باید از دامن زدن به موضوعات قوم‌گرایی و طايفه‌گرايی که در منطقه ما شاید تا حدود زیادی مرسوم است خوداری كرد، چون قوم‌گرايی و طايفه‌گرايی در اسلام و انقلاب جايگاهی ندارد و کانديداهای انتخاباتی بايستی ضمن اینکه به اين مسئله توجه كنند، به آن هم دامن نزنند و باید اخلاق اسلامی را رعايت کنند.
این فرهنگی با اشاره به خلق حماسه حضور باشکوه از سوی زنان در انتخابات هفتم اسفند، تصریح کرد: انتخابات برگزار شده از اول انقلاب اسلامی نمونه عینی دوموکراسی در نظام جمهوری اسلامی ایران است که مردم به خصوص زنان با هر سلیقه سیاسی در انتخابات حضور پیدا می کنند و کاندیدای اصلح و مورد نظر خود را انتخاب می کنند.
وی بیان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حضور گسترده و کوبنده مردم را می طلبد و افزایش حضور حداکثری در انتخابات همان لبیک به سخنان مقام معظم رهبری است که با این حضور باشکوه پوزه دشمن به خاک مالیده می‌شود.
حضور زنان در پای صندوق های رای یکی دیگر از افتخارات انقلاب اسلامی است
مرضیه ب یکی از شهروندان دلگانی و بلوچ در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس حضور پرشور زنان بلوچ در پای صندوق های رای را یکی دیگر از افتخارات انقلاب اسلامی دانست و گفت: این حضور در روز هفتم اسفند ماه تاثیرگذار و موثر است و به فضل الهی شاهد هستیم که زنان ایرانی در کنار مردان برای تحقق آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی بیش از 3 دهه است که جهت پیشرفت و پیشبرد اهداف کشورمان تلاش می کنند.
وی حضور مردم در انتخابات را یک فرصت دانست و افزود: مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از ظرفیت و فرصت حضور باشکوه اقشار مختلف مردم برای توسعه و پیشرفت جامعه و نظام اسلامی به بهترین شکل استفاده کنند.
این شهروند زن دلگانی در رابطه با حضور بانوان در پای صندوق های رای و انتخاب فرد اصلح و انقلابی بیان کرد: زنان و دختران ما می‌توانند با نتیجه گیری از تجربیات گذشته، نماینده مجلس مورد نظر خود را انتخاب کنند که بیش از هر چیز دیگری عنصر انقلابی داشته و با دارا بودن اخلاق اسلامی و مردمی بودن بتواند موجب عزت و شرافت نظام اسلامی در عرصه های مختلف شود.
توقعات قانونی زنان در مجلس باید تصویب شود
عاطفه ه از طلاب حوزه علمیه یکی دیگر از بانوان بلوچ در گفتگو با خبرنگار ما به انتظارات زنان از نماینده های آینده مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: زنان هم مثل مردان از نماینده ها توقعاتی را دارند که آنها باید در مجلس با تصویب قوانین به آنها جامعه عمل بپوشانند، که توقعات آنها برطرف شود.
وی با بیان اینکه روز جمعه مردم با هر رای خود تیری به طرف قلب دشمن و سیلی سختی به صورت بدخواهان انقلاب اسلامی می زنند، افزود: زنان با حضور باشکوه خود در صحنه انتخابات، بار دیگر استقامت و ایستادگی خود برای تحقق آرمان‌های امام خمینی (ره) و در لبیک به سخنان مقام معظم رهبری به اثبات می رساندند.
 
گزارش از مجید بامری
 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۳۹۳
مرجع : دلگان پرس


ارسال