چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۰
گزارش عصر هامون از تخلفات غیر متعارف انتخاباتی در سیستان و بلوچستان؛
از کف و سوت انتخاباتی در فاطمیه تا جمع آوری 20 بنر غیر مجاز از سطح شهر
 
دبیر ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی سیستان و بلوچستان از جمع‌آوری بیش از 20 بنر تبلیغاتی غیرمجاز از سطح شهر زاهدان خبر داد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، در حالی به پایان تبلیغات انتخاباتی نزدیک می شویم که شاهد برخی تخلفات غیر متعارف برخی کاندیدا های سیستان و بلوچستان در روز های اخیر هستیم.
در تماسی که برخی شهروندان با یکی از رسانه های استان داشتند، از پخش موسیقی در برخی ستاد های انتخاباتی خبر داده و ضمن گلایه از حفظ حرمت ایام رحلت حضرت فاطمه(س) خواستار پیگیری مسئولین امر شدند.
 
کاندیداها حرمت ایام فاطمیه را حفظ کنند
علی اصغر جشمیدنژاد در این باره گفت: در جلسات مختلف با کاندیداها و مسئولان ستادهای انتخاباتی در استان بر رعایت حرمت ایام فاطمیه تاکید فراوانی شده است.
فرمانداران نیز در شهرهای استان موظف هستند در این زمینه ورود پیدا کنند و جلوی خاطیان را بگیرند چرا که حفظ حرمت این ایام اولویت است.
 
با خاطیان به طور جدی برخورد می شود
فرماندار زاهدان در این باره گفته بود که: تاکنون چندین مصوبه داشته ایم و با توجه به اطلاع رسانی مردم در این خصوص مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ورود پیدا کرده است و تذکرات لازم را به ستادها گوشزد می کند.
مجتبی خانجانی افزود: براساس تذکرات داده شده به نامزدهای انتخاباتی و ستادها، با خاطیان به طور جدی برخورد می شود.
هر چند پیش از این یک شنبه گذشته وزارت کشور خطاب به کاندیداهای انتخابات اطلاعیه ای درباره ایام فاطمیه صادر کرده بود.
 
تبلیغات انتخاباتی تنها به کف و سوت در ایام فاطمیه خاتمه نیافت و در روز های اخیر بیش از 20 بنر تبلیغاتی غیرمجاز  از سطح شهر زاهدان جمع آوری شد.
به گفته محمدعلی حمیدیان دبیر ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی سیستان و بلوچستان جرایم و تخلفات و تاثیرگذاری در حوزه تبلیغات رخ نداده و برابر ضوابط و قوانین مربوطه بیش از 20 بنر تبلیغاتی غیرمجاز نیز از سطح شهر جمع آوری شده است.
وی با تاکید بر رصد دقیق مصادیق جرایم و تخلفات انتخاباتی تا برگزاری انتخابات گفت: با ظرفیت مناسبی که در مجموعه شهر زاهدان در خصوص تبلیغات محیطی فراهم شده، بروز تخلفات انتخاباتی از نامزدها و طرفداران آنها قابل توجیه نیست و این امر در نشست توجیهی که در هفته گذشته با نامزدهای نهایی و احراز صلاحیت شده حوزه انتخابی زاهدان برگزار شد نیزبه صورت مشروح عنوان شد.
با این وجود در واپسین روزهای تبلیغات کاندیداها تب تبلیغات بالا گرفته است و کاندیداها به دنبال رو کردن آخرین برگ های خود هستند تا بتوانند بر طرفداران خود بیفزایند و فضای شهر را رقابتی تر کنند و در این حین خوب است که با رعایت شئون این ایام و عرف مورداحترام اقشار مختلف جامعه ایران در این زمینه، در عین حفظ تحرک و جنب و جوش در فضای تبلیغات و رقابت‌های قانونمند و گرم انتخاباتی پیوند ناگسستنی خود با ذریه خاتم المرسلین را حفظ و از برکات و فیوضات این محبت توحیدی بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/9031
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۴۰۵


ارسال