شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴
گزارشی از دهکده اقتصاد مقاومتی در سوران؛
پشتکار جوان سراوانی جلوه ای از اقتصاد مقاومتی را به نمایش گذاشت/ از پرورش مرغ بومی تا پرورش ماهی در شهرستان سوران
 
اقتصاد مقاومتی یک از رویکردهای مورد تاکید مقام معظم رهبری است که شرایط امروز کشور به آن نیاز جدی دارد بگونه ای که در سیستان و بلوچستان نیز مردم با روی آوردن به این عرصه به ندای رهبر خویش لبیک گفته و گوش به فرمان ولایت فقیه می باشند.
به گزارش سرویس اقتصاد مقاومتی عصرهامون به نقل از زاهدانه، عمل به اقتصاد مقاومتی و گام نهادن در این وادی یکی از فرمایشات کارگشای مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بود تا به واسطه افزایش تولیدات بومی و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی بتوان در این زمینه گام برداشت.
براستی که محقق شدن و گام نهادن در این وادی بعد از سالها تحریم و تهدیدی که از سوی آمریکا و کشورهای غربی بر ایران تحمیل شده بود نه تنها اراده و همت ایرانیان را به رخ جهانیان کشید بلکه باعث شد تهدیدها فرصتی برای توسعه و خودکفایی در کشور شوند به گونه ای که با گذشت بیش از سی و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی باز هم تفکر بسیجی جوانان این مرز و بوم بود که توانست در زمینه های علمی، هسته ای، پزشکی، علوم فضایی، صنایع نظامی، کشاورزی و غیره موثر واقع شود و تمام توطئه و نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب کنند.
 
این همت والای ایرانیان باعث شد که بزرگترین عاملان زر و زور جهان به پای میز مذاکره با ملت ایران کشانده شوند و در برابر عظمت و بزرگی این ملت احساس پوچی و کاستی داشته باشند چرا که این ملت با پیروی از ولایت فقیه همواره پیروز عرصه در میدان نبرد با دشمن است حال چه این نبرد جنگ رو در رو باشد یا عمل به فرمایشات رهبر انقلاب همچون محقق شدن اقتصاد مقاومتی؛ مهم این است که جوانان بسیجی این مملکت «ما می توانیم» را به اثبات رسانده اند.
در این زمینه خبرنگار ما به سراغ جوان بسیجی می رود که با همت و پشتکاری که از خود نشان داد توانست در شهرستان سوران روستای رحمت آباد اقدام به تشکیل یک دهکده اقتصادی کند و در آن به پرورش ماهی، پرورش مرغ بومی- محلی و احداث گلخانه برای کشت خیار و گوجه فرنگی بپردازد.
"یاسر کبدانی" یکی از فعالان اقتصادی است که با تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی و سپاه پاسداران اقدام به احداث دو باب گلخانه به مساحت 660 مترمربع، دو باب استخر پرورش ماهی به ابعاد 150 متر مربع و پرورش 40 مرغ بومی و محلی تخم گذار در شهرستان سوران کرده است بگونه ای که امروز نه تنها نیاز خانواده خود بلکه نیاز مردم شهرستان های اطراف مانند مهرستان،سرباز و سراوان را نیز تا حدودی برطرف کرده است.
 
وی دارای مدرک لیسانس زمین شناسی بوده اما به دلیل علاقه ای که به کار کشاورزی داشته و بنابر خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر روی آوردن به عرصه اقتصاد مقاومتی در این حیطه به مدت دو سال است که مشغول به فعالیت می باشد.
این کارآفرین اقتصادی ادامه داد: تسهیلات ده میلیون تومانی بسیج سازندگی کمک بزرگی در احداث گلخانه هایم کرد و اکنون علاوه بر تامین مخارج خود و خانواده ام گام مثبتی در راستای تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی برداشته و به اقتصاد استان نیز تا حدودی کمک کرده ام.
وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی با حمایت از افراد جویای کار، سهم بزرگی در افزایش درآمد خانوارها ایفا می کند، افزود: برای پرورش مرغ بومی و محلی از طرف این نهاد به میزان پنج میلیون تومان تسهیلات دریافت کردم و توانستم در این عرصه نیز با موفقیت گام بردارم.
کبدانی با اشاره به اینک تا کنون برای 10 نفر زمینه اشتغالزایی فراهم کرده است، گفت: در عرصه پرورش ماهی در هر دوره هشت ماهه 200 کیلو ماهی پرورش داده که سود سلانه آنها به میزان یک میلیون و 400 هزار تومان می باشد.
وی با بیان اینکه پایه اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی و اعتماد به نسل جوان است، اظهار داشت: تسهیلات اقتصاد مقاومتی که از سوی بسیج سازندگی و سپاه به کارآفرینان تعلق می گیرد کمک شایانی در ایجاد اشتغالزایی و کمک به رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی خانوارها کرده است بگونه ای که با صراحت می توان گفت این تسهیلات تاکنون واحدهای تولیدی و اقتصادی زیادی را از معرض ورشکستگی و تعطیلی نجات داده و بخش های اقتصادی بی شماری را دوباره احیا و فعال کرده است.
گزارش: نجمه خسروپرست
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۴۴۹
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال