يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ,21 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرماندار خاش گفت: علی کرد نماینده مردم شهرستان خاش در دهمین دوره مجلس توسط مردم انتخاب شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، محمداکبر چاکرزهی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به نتایج دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان خاش، اظهار کرد: علی کرد  به عنوان نماینده مردم شهرستان خاش در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی مردم این شهرستان انتخاب شد.
وی مجموع آرای صحیح ماخوذه در این شهرستان را یکصد و پنج هزار و 462 رأی اعلام کرد و افزود: از مجموع آرای صحیح  اخذ شده در این حوزه انتخابیه آقای علی کرد با کسب ۶٠ هزار و 353 رای به عنوان نماینده مردم شهرستان خاش در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
چاکرزهی گفت: امان الله کردی تمندانی نیز با کسب چهل و پنج هزار و 116 رأی، در این انتخابات، عنوان دوم را به خود اختصاص داد.
وی با اشاره به نتایج مجلس خبرگان رهبری در شهرستان خاش، اذعان کرد: انتخابات خبرگان رهبری از مجموع نود و یک هزار و 779 رای، مولوی علی احمد سلامی مشهور به نذیراحمد سلامی با کسب شصت و یک هزار و 442 رای ماخوذه و آیت الله سلیمانی با کسب دویست و بیست و نه هزار و 55 رای ماخوذه به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.
وی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم شهرستان خاش در انتخابات امسال 93 درصد بود، تصریح کرد: مردم شهرستان خاش از نخستین ساعات صبح روز اخذ رای برای انتخاب نماینده خود در دهمین دوره مجلس شورای در شعبه‌های اخذ رأی شهرستان حضور یافتند.
فرماندار خاش با بیان اینکه شهرستان خاش بعد از شهرستان ایرانشهر بزرگترین حوزه انتخابیه کشور از نظر وسعت است، خاطرنشان کرد: ما همت دست اندرکاران انتخابات در کمترین زمان ممکن شمارش آرا انجام و اطلاع رسانی شد.
وی گفت: در شهرستان خاش 172 شعبه اخذ رأی برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری فعالیت کردند.
چاکرزهی خاطرنشان کرد:در روند برگزاری این انتخابات تخلف چشمگیری مشاهده نشد و دونامزد پس از اعلام نتایج هیچگونه شکایتی نداشتند.
وی اذعان کرد: تشکیل صفوف طولانی در حوزه‌های اخذ رأی شهرستان خاش از نکاتی بود که امسال توجه بسیاری را به خود جلب کرده بود.
چاکرزهی در خصوص تاثیر حضور باشکوه مردم در انتخابات بر پیشبرد سیاست‌های نظام و دولت در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی، گفت: هرچه حضور مردم در صحنه بیشتر و پرشورتر باشد دولت با اقتدار بیشتری در صحنه‌های بین‌المللی حضور می‌یابد.
وی ضمن تشکر و قدردانی از معتمدین و سران طوایف در برگزاری این انتخابات سالم و پرشور، افزود: حضور مردم پشتوانه محکمی برای پیشبرد سیاست‌های نظام و زمینه مناسبی برای احقاق حقوق ملت ایران است و قطعا انتخابات امروز نیز روحیه مضاعفی برای مسئولان نظام خواهد بود.
وی بیان کرد: بر اساس ماده ۶۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ انتشار آگهی به مدت دو روز هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه مستقر در فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه آمادگی قبول شکایات می باشد.
رییس ستاد انتخابات شهرستان خاش در واکنش به اعلام نتایج انتخابات در فضای مجازی، گفت: هر گونه خبری که از سوی ستاد انتخابات شهرستان اعلام نشود مورد تایید نیست.
وی از حضور مردم شهرستان خاش در انتخابات هفتم اسفند و زحمات دست اندرکاران برگزاری انتخابات تشکر و قدردانی کرد.
 انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۵۸۳
مرجع : تفتان ما


ارسال