پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
مدیر جهاد کشاورزی دلگان در گفتگو با دلگان پرس خبر داد:
آغاز گرده افشانی بیش از 4 هزار و 700 هکتار نخیلات خرمای دلگان
 
مدیر جهاد کشاورزی دلگان گفت: عملیات گرده افشانی بیش از 4 هزار و 700 هکتار سطح نخیلات خرما شهرستان دلگان تا اردبیهشت ماه سال آینده انجام می شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دلگان پرس، یارمحمد بامری مدیر جهاد کشاورزی دلگان در گفتگو با خبرنگار ما از آغاز عملیات گرده‌افشانی نخیلات این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: سطح زیر کشت این محصول در دلگان 7 هزار و 700 هکتار و نخیلات بارور این شهرستان 4 هزار و 700 هکتار است که عملیات گرده‌افشانی این باغات آغاز شده‌ است.
وی با اشاره به اینکه کار گرده‌ افشانی نخیلات به صورت سنتی و دستی انجام می‌شود، افزود: با توجه به شرایط آب وهوایی شهرستان دلگان عملیات گرده افشانی امسال از نیمه بهمن ماه تا اوایل اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت.
 مدیر جهاد کشاورزی دلگان تصریح کرد: در روش سنتی و دستی در طول یک روز کاری می‌توان تعداد 50 تا 60 اصله درخت خرما را هر کارگر با توجه به ارتفاع نخل گردافشانی می کند.
یارمحمد بامری در پایان به انواع نخلی که در دلگان کاشت می شود اشاره و خاطر نشان کرد: بیش از 20 رقم انواع خرما در شهرستان دلگان وجود دارد که 80 درصد از این ارقام از نوع خرمای ربی و مضافتی می باشد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۷۳۵
مرجع : دلگان پرس


ارسال