يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ,15 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۳
مجیدی، مربی یا مدیر عامل؟!
 
بازگشت فرهاد مجیدی به ورزشگاه آزادی فقط برای حمایت از آبی ها و خروج این تیم از بحرانی که چند هفته گریبان گیر آن شده بود، نبود. چراکه بسیاری از کارشناسان و نزدیکان باشگاه استقلال، این بازگشت قدرتمندانه مجیدی و دور افتخار وی در ورزشگاه آزادی را آغاز یک پرونده جدید در فوتبال ایران و تاریخ باشگاه استقلال می دانند.

7 محبوب آبی ها در سودای بازگشت/ مجیدی جوان ترین مربی یا مدیر عامل تاریخ استقلال!؟

سرویس ورزشیعصر هامون: 2 هفته پیش بود که ورزشگاه آزادی یکبار دیگر شاهد آشتی تماشاگران طرفدار استقلال با استادیوم بود. رقابتی که هر چند مانند سایر بازی های این تیم از آن به عنوان یک مسابقه عادی یاد می شد، اما به واسطه حضور یک شخصیت محبوب در بین هواداران استقلال، بیش از 70 هزار نفر را به ورزشگاه آزادی کشاند. موضوعی که بار دیگر فرهاد مجیدی را به عنوان 7 محبوب آبی ها به تیتر یک رسانه های کشور تبدیل کرد. 
 
بازگشت فرهاد مجیدی به ورزشگاه آزادی اما فقط برای حمایت از آبی ها و خروج این تیم از بحرانی که چند هفته گریبان گیر آن شده بود، نبود. چراکه بسیاری از کارشناسان و نزدیکان باشگاه استقلال، این بازگشت قدرتمندانه مجیدی و دور افتخار وی در ورزشگاه آزادی را آغاز یک پرونده جدید در فوتبال ایران و تاریخ باشگاه استقلال می دانند. این جریان معتقد است که مجیدی با این بازگشت، به نوعی میزان محبوبیت و مقبولیت خود نزد هواداران استقلال را مورد بررسی قرار داد تا خود را برای فصل آینده و تکیه کردن بر نیمکت آبی ها آماده کند. پروژه ای که در صورت تحقق می تواند فرهاد مجیدی را به عنوان جوان ترین مربی تاریخ باشگاه استقلال معرفی کند. 
 
البته این موضوعات هیچگاه از سوی فرهاد مجیدی تایید نشده، اما حضور مداوم این پیشکسوت استقلال در کلاس های مربیگری و سفرهای دوره ای وی به کشورهای اروپایی برای بازدید از وضعیت باشگاه های مطرح جهان، نشان می دهد که مجیدی حتما برای آینده ورزشی خود برنامه هایی در ذهن دارد و بدون شک استقلال تهران مهم ترین و اولین مقصد وی خواهد بود. 
 
از سوی دیگر نیز گروهی بر این باورند که برخلاف ادعاهایی که مطرح شده مجیدی نه برنامه‌ای برای نیمکت مربیگری استقلال دارد و نه علاقه‌ای برای حضور در دنیای پر هیاهوی مربیگری. فرهاد مجیدی به واسطه سال‌ها حضور در لیگ‌های عربی پول خوبی به جیب زد و از معدود بازیکنان نسل جدید فوتبال ایران بود که در عرصه تجارت هم کاملا موفق ظاهر شد. حالا مجیدی بعد از خداحافظی با فوتبال به یک بیزینس‌من موفق تبدیل شده و هر چند که همیشه سعی بر پنهان نگه داشتن کارهای تجاری خود داشته اما رفت و آمدهای اخیرش با میلیاردرهای سرشناس گویای این واقعیت است که ستاره محبوب آبی‌ها فعالیت‌های تجاری خود را گسترش داده و شرکای تجاری سرشناسی هم دارد. 
 
این گروه معتقد هستند که این ارتباطات و فضای ایجاد شده این امکان را برای مجیدی فراهم آورده تا به جای ورود به فعالیت های مربیگری که منجر به محدود شدن فعالیت های اقتصادی وی می شود، به جایگاه های بالاتری از جمله صندلی مدیریت باشگاه استقلال چشم داشته باشد.  شاید هم به همین خاطر هم بود که فرهاد مجیدی در همان اوایل راه حضور در کلاس‌های مربیگری را رها کرد. 
 
نکته جالب توجه دیگری که باید به آن اشاره داشت وعده ای بود که فرهاد مجیدی چندی پیش آن را رسانه ای کرد. عکسی که در کنار یکی از وکلای سرشناس اروپایی یک پیام و خبر خوب را برای هواداران استقلال در پی داشت. موضوعی که شاید حل معمای برنامه های ذهنی فرهاد مجیدی برای آینده استقلال باشد. چراکه مسیری که مجیدی در پیش گرفته بیش از آنکه نشان دهنده تلاش وی برای رسیدن به صندلی مربیگری آبی پوشان باشد، نشان دهنده تلاش برای دست یابی به جایگاه مدیریت استقلال است. 
 
در این باره شنیده می شود مجیدی در قدم اول به دنبال این است که با جذب اسپانسر و تزریق پول به باشگاه استقلال به نوعی پروژه خصوصی‌سازی این باشگاه را یک‌بار دیگر کلید بزند و بعد از آن خودش به عنوان مدیرعامل یک‌بار دیگر به باشگاه محبوبش بازگردد. با در نظر گرفتن تمامی این مسائل شاید بتوان دلیل غیبت چند روزه فرزاد مجیدی در تمرینات استقلال را هم پیدا کرد. غیبت فرزاد مجیدی، سرپرست موقت تیم استقلال در روزهای گذشته حرف و حدیث‌های زیادی به وجود آورد و در نهایت مشخص شد که او به دلیل مسئله مهم خانوادگی که برایش پیش آمده، ناچار شده به صورت ناگهانی ناپدید شود. 
 
حالا باید منتظر ماند و دید که در پایان فصل جاری چه نتیجه ای برای آبی پوشان رقم خواهد خورد و اینکه تحلیل های مطرح شده درباره مجیدی به کدام سمت سوق خواهد یافت. مربیگری یا مدیرعاملی؟ موضوعی که دست یابی به هر کدام از آنها فرهاد مجیدی را به عنوان جوان ترین مدیر عامل یا جوان ترین مربی تاریخ باشگاه استقلال معرفی خواهد کرد. 
انتهای پیام/7473
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۷۷۹
مرجع : فردا


ارسال