چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ,11 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۱
مدیر کمیته امدادامام خمینی(ره) خاش:
جشن نیکوکاری تقسیم شادی‌ها و کمک به نیازمندان است
 
مدیر کمیته امدادامام خمینی(ره) خاش گفت: جشن نیکوکاری تقسیم شادی‌ها و کمک به نیازمندان است و باید این فرهنگ در تمام جامعه ترویج یابد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از تفتان ما، منصور ایرندگانی در مراسم جشن نیکوکاری که در مدرسه معماران دادگر شهرستان خاش برگزار شد، با بیان اینکه احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی و معنوی دارد، اظهار کرد: مؤمنان واقعی و انسان‌های صاحب خرد و اندیشه در هر نسلی تلاش کردند تا خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری آراسته سازند.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف برگزاری جشن نیکوکاری تقسیم شادی‌ها و کمک به نیازمندان است، افزود: احسان و نیکوکاری علاوه بر رفع فقر در جامعه سعادت دنیا و آخرت را نیز برای فرد فراهم می‌کند.
ایرندگانی به بیان روایاتی از ائمه معصومین(ع) گفت: دین مبین اسلام برای کمک به همنوع همواره تاکید کرده تا جایی که شعرای فرهیخته و مفاخر ایران‌زمین نیز با سرودن اشعاری در این زمینه بر کمک به همنوع و ترویج فرهنگ برادری و برابری در جامعه کرده‌اند.
وی تصریح کرد: کمک به عزیزان نیازمند و حس همیاری و نوع دوستی علاوه بر اینکه به صورت فطری در انسان ها وجود دارد ریشه در اعتقادات معنوی جامعه نیز دارد .
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) خاش گفت: جشن نیکوکاری زمان خیلی خوبی برای کسانی است که از تمکن مالی برخوردارند، تا با انفاق به درگاه خداوند شکرگزاری داشته باشند و نمونه بارز این شکرگزاری کم کردن به دیگران هست.
ایرندگانی با تاکید فراوان بر مهرورزی به آحاد جامعه، تصریح کرد: این ایام، ایامی بسیار خوب برای همه اقشار جامعه می باشد تا به یاری همونوعان خود بشتابند.
وی بیان کرد: اقشار جامعه بخصوص کودکان می بایست از همان سالهای نخست زندگی با واژه های ایثار، از خودگذشتگی، احسان و نیکوکاری آشنا شوند و آن را سرمشق و سرلوحه زندگی خویش قرار دهند.

انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۷۹۲
مرجع : تفتان ما


ارسال