جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۷
یک مقام آگاه در شورای نگهبان تشریح کرد;
آیا مدرک تحصیلی علیم یارمحمدی مشکل دارد؟
 
طی چند روز اخیر برخی شایعات درباره مدرک تحصیلی مهندس علیم یارمحمدی منتخب مردم زاهدان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به سرعت در فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی سبب ایجاد گمانه زنی های متعددی شده است.
به گزارش عصرهامون، در این میان حتی تصاویری از آخرین مدرک تحصیلی این منتخب در فضای مجازی منتشر شده که خود سبب افزایش شبهات شده که آیا مدرک تحصیلی وی معادل فوق لیسانس برای صلاحیت نمایندگی مجلس محسوب می شود یا نه ؟!
در این میان اتفاقات دوره قبل نمایندگی در سیستان -که سبب ابطال آرای یکی از کاندیداهای پیروز نیز به علت اشکال در مدرک تحصیلی وی شد- سبب شده که برای انتخابات زاهدان نیز چنین گمانه زنی های در میان فعالین سیاسی و افکار عمومی مطرح بشود.

با این وجود پیگیری های خبرنگار زاهدان پرس از افراد مطلع در شورای نگهبان نشان می دهد که تا این لحظه درباره ابطال آرای علیم یارمحمدی در زاهدان اقدام و تصمیمی صورت نگرفته است.

همچنین یک مقام آگاه در شورای نگهبان در گفتگو با زاهدان پرس افزود: بررسی اولیه صورت گرفته در مراحل ثبت نام کاندیداها درباره مدرک تحصیلی علیم یارمحمدی نشان از صحت این مدرک تحصیلی دارد و هئیت اجرایی انتخابات در زاهدان مدرک تحصیلی وی را تایید کرده است.

وی افزود: تایید مدرک تحصیلی کاندیداها به عهده هئیت اجرایی می باشد و مدرک تحصیلی جناب علیم یارمحمدی نیز در هئیت اجرایی زاهدان تایید شده و شورای نگهبان در مرحله ثبت نام مسئول بررسی صحت مدارک تحصیلی افراد نیست.

این مقام آگاه افزود: با این وجود به علت شبهه بوجود آمده، درخواست بررسی صحت و تایید مدرک تحصیلی علیم یارمحمدی یکبار دیگر به مراجع قانونی و مرتبط ارسال شده است.

این فرد مطلع تصریح کرد: نتیجه قطعی بررسی مجدد مدرک تحصیلی توسط وزارت علوم و شورای نگهبان به زودی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۸۵۷
مرجع : زاهدان پرس


ارسال