سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۲
امام جمعه اهل سنت شهر نگور :
فاطمه زهرا الگویی برای همه جوامع انسانی است/ ام ابیها (س) سردار زنان بهشتی است
 
امام جمعه اهل سنت شهر نگور گفت: حضرت فاطمه الزهرا (س) به سبب رفتار و منش انسانی و برگرفته از سیره نبوی میتواند الگویی برای همه جوامع انسانی باشد.
به گزارش عصر هامون مولوی عبدالرحمان عارفی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: ایام فاطمیه و ایام سوگواری ایشان و این ایام حزن واندوه  کوثر ولایت و جگر گوشه پیامبر اکرم(ص) را به همه مسلمانان اعم از شیعه وسنی تسلیت عرض می نمایم.
وی با اشاره به روایات اهل سنت در باره دخت نبی اکرم اسلام(ص) افزود: در «صحیح ترمذی» از پیغمبر اکرم(صلی الله علیه وآله) نقل می‌کند که فرمود:«اِنَّما فاطِمَةُ بَضْعَةٌ مِنِّی یُؤْذِینِی ما آذاها وَ یَنْصَبُنِی ما نَصَبَها; فاطمه پاره تن من است، آنچه او را آزار دهد مرا آزار می‌دهد و آنچه او را به زحمت افکند مرا به زحمت می‌افکند» در بین دختران پیامبر(ص)  فاطمه زهرا از همه برای پیامبر عزیز تر بود.
مولوی عارفی فاطمه (س) را الگویی برای همه جوامعه انسانی دانست و خاطر نشان کرد: حضرت زهرا (س) می تواند الگویی برای همه جوامع انسانی بخصوص جامعه زنان باشد و زنان ما می توانند سبک و سیره زندگی خود را براساس خط و سیره اهل بیت و حضرت زهرا(س) شکل دهند.
امام جمعه اهل سنت نگور با اشاره به خط مشی و سیره زندگی پیامبر تصریح کرد: فاطمه سردار زنان بهشت است، پیامبر اعظم(ص) همیشه در زمان سفر و برگشت از سفر اول پیش فاطمه(س) می آمد و ایشان را ملاقات می کردند،فاطمه مادر حسن و حسین (ع) سید شباب اهل جنت است، زندگی و حجاب ایشان برای جامعه انسانی الگو است؛ شوهر داری، همسر داری و فرزند داری ایشان الگویی برای همه زنان اسلام است.
انتهای پیام/0852
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۹۷۵


ارسال